F1 Austria, Bottas ze swoją drugą wygraną

Rozmiar tesktu A A A
-
Valtteri Bottas może na swoim koncie zapisać drugą wygraną. Wyścig na torze Spielberg w Austrii wygrał pewnie i zasłużenie, nie dając cienia szansy niemieckiemu kierowcy Sebastian Vettel. Ten zakończył wyścig na drugim miejscu i dzięki słabszej pozycji najgroźniejszego rywala Lewis Hamiltona rozbudował przewagę punktową w klasyfikacji generalnej do 20. Ostatnie miejsce na podium zajął Daniel Riccardo, który dzięki temu raz jeszcze umocnił się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej. Nie odbyło się także bez spektakularnych wypadków. Daniil Kvyat za jednym razem wykluczył z dalszej rywalizacji Fernando Alonso oraz Max Verstappen. Sam ukończył wyścig na ostatniej pozycji. Po raz kolejny słabo spisali się kierowcy zespołu Renault. Początkowe zapewnia o braku planów zmian wśród kierowców mogą jednak niebawem być nieaktualne.