Fernando Alonso zwycięzcą w Niemczech

Rozmiar tesktu A A A
-
Po emocjonującym wyścigu w na niemieckim torze Hockenheim, Fernando Alonso (Ferrari) stanął na najwyżej pozycji podium. Dzięki temu stał się pierwszym kierowcą w tym sezonie, który 3 razy ukończył wyścig na pierwszy miejscu (GP Malezji i GP Europy).

Drugim przekraczającym linię mety był Sebastian Vettel (Red Bull - Renault) ale przez nieregulaminowe wyprzedzenie (4 kołami upuścił tor) doliczonych mu zostało 20 sekund karnych, w wyniku czego spadł de facto na 5 pozycję. Trzecim kierowcą na podium, awansującym na drugie miejsce, został Brytyjczyk Jenson Button (McLaren – Mercedes). Na trzecim miejscu stanął Fin Kimi Raikokonen (Lotus – Renault).

Zwycięzca GP Niemiec w Hockenheim był na prowadzeniu prawie przez cały wyścig. Pozycję lidera stracił tylko na krótki czas, po pokonaniu 20-go okrążenia – kierowcy przed nim zdecydowali się na zmianę opon, co wykorzystał doświadczony Alonso. Zatem przez większość wyścigu prawdziwa walka toczyła się raczej za plecami Alonso.

Do najbardziej interesujących scen doszło na 2 okrążenia przed zakończeniem wyścigu, kiedy to Vettel zaatakował Buttona. Jednak jak wspomnieliśmy, dokonał tego nieregulaminowo i karnie stracił po zakończeniu wyścigu aż 4 miejsca, lądując na 5 zamiast 2 pozycji.