Lewis Hamilton odzyskuje prowadzenie podczas GP Niemcy

Rozmiar tesktu A A A
-
Kolejny ciekawy i pełny emocji weekend wyścigowy za nami. Fani nie mogli narzekać na brak emocji podczas GP Niemiec. Największym wydarzeniem był wypadek dotychczasowego lidera całej serii Sebastiana Vettel. Musiał on pożegnać się z punktami i co za tym idzie pierwszym miejscem w klasyfikacji generalnej po 52 okrążeniu. Kiedy to stracił panowanie nad swoim bolidem i uderzył w ogrodzenie. Z okazji tej skorzystał największy rywal Lewis Hamilton, który nie tylko wygrał wyścig, ale także znalazł się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce podczas wyścigu zajął kolega z zespołu Valtreri Bottas. Ostanie miejsce na podium zajął Kimi Raikkonen. Oprócz Sebastaina Vettel do mety nie dojechało jeszcze czterech innych kierowców. Byli to Fernando Alonso, Lance Stroll, Sergey Sirotkin oraz Daniel Riccardo.