Rajd Włoch, Ott Tanak z pierwszą wygraną

Rozmiar tesktu A A A
-
Dla Estońskiego kierowcy Ott Tanak ( 108 pkt. ) była to pierwsza wygrana nie tylko w tym sezonie, ale także całej karierze. Był to dla niego 73 start w ramach WRC. W tym sezonie jak na razie w przeciągu siedmiu wyścigów na pierwszym miejscu na mecie stanęło już pięciu różnych kierowców. Jedynie Sebastian Ogier ( 141 pkt. ), który prowadzi w klasyfikacji generalnej oraz Thierry Neuville ( 123 pkt. ) udało się wygrać dwa razy. Drugie miejsce podczas rajdu Sardynii zajął Latvala, ostatnie miejsce na podium zdobył Thierry Neuville. Aktualnie prowadzący w klasyfikacji francuz Sebastian Ogier zajął 5 miejsce. Dla Toyoty rajd Sardyni można uznać za udane. Wszystkie trzy samochody tego producenta zmieściły się w pierwszej szóstce w klasyfikacji końcowej tego wyścigu. Kolejna runda rajdowych wyścigów świata będzie miała miejsce w Polsce. Rajd rozpocznie się już 29 czerwca i potrwa do 2 lipca.