Verstappen przerywa hegemonie Mercedesa

Rozmiar tesktu A A A
-
Młody Holender to dopiero trzeci kierowca w tym sezonie, który stanął na najwyższym miejscu podium. Dotychczas rządził nieprzerwanie Mercedes gdzie wygrywał Lewis Hamilton lub Valterri Bottas. Na drugim miejscu rywalizację zakończył kierowca Ferrari Charles Leclerc. Ostatnie miejsce na podium zajął Valterri Bottas, który był niewiele lepszy od Sebastiania Vettela. Dotychczasowo najlepszy kierowca całego sezonu Lewis Hamilton wyścig zakończył na piątym miejscu. Ponownie bardzo dobry wyścig zaliczył młody kierowca zespołu Mclaren Lando Norris, który zakończył wyścig na szóstym miejscu. Nie najlepszy start zaliczył Robert Kubica, który mimo rozpoczęcia rywalizacji na miejscu zdobył jedną pozycję. Jednak po zaledwie 5 rundach był już ostatni, doczłapując się do mety. Jego kolega z zespołu George Russel zajął 18 miejsce, a kierowców Williamsa rozdzielił Kevin Magnussen z zespołu Haas. W klasyfikacji generalnej po wyścigu w Austrii bez większych zmian, prowadzi Lewis Hamilton (197 punktów) przed Valtteri Bottasem ( 166 punktów). Na trzecie miejsce wskoczył Max Verstappen ( 126 punktów ), spychając o oczko niżej Sebastiana Vettela (123 punktów). Drugi kierowca Ferrari Charles Leclerc z 105 punktami zajmuje 5 miejsce. Bez zmian u Williamsa, zespołu nadal nie zdobył nawet jednego punktu.