Kia z nowym rekordem sprzedaży w Europie

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia z nowym rekordem sprzedaży w Europie
Aktualny rok to kolejny z rzędu okres wielkich wzrostów sprzedaży nowych samochodów. Koreański producent może pochwalić się rekordowym pierwszym kwartałem, dzięki czemu Kia jest bliżej realizacji swojego celu dostarczenie pół miliona samochodów w roku na rynek Europejski. Od stycznia do marca 2018 roku do klientów dostarczonych zostało w sumie 131 434 samochodów. Wobec analogicznego okresu sprzed roku, gdzie tych pojazdów było 124 987, Kia uzyskała wzrost o 5,2%. Wielki wpływ na ten wynik miała marcowa sprzedaż samochodów, gdzie Kia dostarczyła rekordowe 57 492 samochodów. Wobec tego samego miesiąca sprzed roku ten wynik jest lepszy o 4,5%. Najlepiej sprzedającym się modelem w tym okresie był Kia Sportage, którego klienci zamówili w liczbie 34 444 pojazdów.


Emilio Herrera, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe, powiedział: „W tym roku Kia Motors zakłada sprzedaż w Europie na poziomie ponad 500.000 egzemplarzy. Rekordowy początek roku stawia nas w dobrej sytuacji i osiągnięcie tego celu wydaje się możliwe. Tym bardziej, że dopiero w późniejszym okresie roku wprowadzimy modele, na przykład nowego Ceeda, które w naturalny sposób przyczynią się do dalszego wzrostu sprzedaży”.

Fot. Kia

Koreański producent bardzo dobrze radzi sobie także na naszym rodzimym rynku, gdzie w okresie 3 pierwszych miesięcy roku Kia dostarczyła 6 916 samochodów. Wobec analogicznego okresu sprzed roku gdzie tych samochodów było 5 896, stanowi to wzrost aż o 17,32%. W samym marcu nowych aut Kia na rynku pojawiło się 2 342, co jest lepszym wynikiem aż o 25,11% wobec analogicznego okresu sprzed roku.

Kolejne miesiące przed Kia zapowiadają się jeszcze lepiej. Już w najbliższych miesiącach na rynek trafi najnowsza generacji modelu Kia Ceed. Nowoczesne technologie, odświeżony wygląd oraz zdecydowanie wyższy poziom wyposażenia zapewni temu modelu bardzo wysoką pozycję na liście najlepiej sprzedających się kompaktowych modeli.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-04-24 10:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kia-z-nowym-rekordem-sprzedazy-w-Europie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt