Druga runda Kia Platinium Cup za nami

Rozmiar tesktu A A A
-
W weekend miała miejsce druga runda serii wyścigów Kia Platinium Cup. Do rywalizacji na torze w Red Bull Ring w Austrii, przystąpiło 18 kierowców w swoich sportowych Kia Picanto. Najlepszym kierowcą obu wyścigów okazał się Konrad Wróbel, który w tej rundzie zdobył 140 punktów. Pierwszy wyścig zakończył na trzecim miejscu, drugi wyścig na pierwszym. Ponadto w obu wyścigach zdobył najszybsze okrążenie. Drugi najlepszy wynik miał doświadczony kierowca Filip Tokar, który dwa razy zajął drugi miejsce oraz zdobył cztery dodatkowe punkty. W sumie konto w klasyfikacji generalnej tego kierowca wzbogaciło się o 134 punkty.

Trzecim najlepszym kierowcą weekendowego wyścigu został Dawid Borek. Pierwszą rywalizację rozstrzygnął na swoją korzyść zdobywając pierwsze miejsce. W drugiej turze poszło mu nieco gorzej zdobywając odległe szóste miejsce. Dodatkowo na konto kierowcy powędrowały trzy punkty. W sumie Dawid Borek zdobył podczas drugiej rundy 127 punktów. W klasyfikacji generalnej pierwszej miejsce zajmuje zwycięzca drugiej rundy Konrad Wróbel z wynikiem 282 punktów, drugie miejsce przypada Kamilowi Serafinowi z wynikiem 257 punktów. Ostatnie miejsce na podium klasyfikacji generalnej zajmuje Filip Tokar z wynikiem 246 punktów.