Fin Valtteri Bottas wygrywa pierwszy wyścig F1

Rozmiar tesktu A A A
-
Rozpoczął się nowy sezon królowej motosportu F1. Jak co roku pierwsza rywalizacja miała miejsce w Australii. Pierwszym zwycięzcą został rewelacyjnie spisujący się tego dnia Valtteri Bottas. Dla pochodzącego z Finlandii kierowcy, była to dopiero czwarta wygrana w całej karierze. Drugie miejsce na podium ze stratą prawie 21 sekund zajął kolega z zespołu i obrońca tytułu Lewis Hamilton. Trzecie miejsce przypadło młodemu Max Verstappen. Polski kierowca zajął niestety dopiero 17 pozycję, a mogło być jeszcze gorzej. Gdyby nie awarię trzech bolidów – Carlos Sainz, Daniel Ricciardo, Romain Grosjean. Kolega z zespołu Kubicy, młody George Russel także nie popisał się i zajął 16 pozycję. W przypadku Kubicy bolid uległ uszkodzeniu już n samym początku wyścigu, po kolizji z Ricciardo. Po szybkim pitstopie i wymianie przedniego skrzydła, nie udało się naprawić wszystkiego. Polski kierowca nadal narzekał na uszkodzoną podłogę. Co utrudniało mu rywalizację. Mimo awarii dowiózł bolid do mety. Kolejna rywalizacji już za dwa tygodnie w Bahrajnie. Do tego czasu inżynierowie Williamsa będą mieli pełne ręce roboty doprowadzić swój bolid do użyteczności.