Holenderski weekend w Audi TT Cup

Rozmiar tesktu A A A
-
Czwarta seria wyścigów Audi TT Cup odbyła się tym razem po raz pierwszy poza granicami Niemiec. W holenderskim mieście położone blisko morza na torze wyścigowym Zandvoort odbyła się 7 oraz 8 rywalizacja w tym sezonie. Pierwsze miejsca w dwóch wyścigów zajęli Nickals Nielsen oraz Sheldon van der Linder. Dla pierwszego z nich jest to pierwsza wygrana w tym sezonie w Audi TT Cup. Drugi zwycięzca na podium w tym roku stanął już trzy razy przed tym wyścigiem. Dzięki tej wygranej Nicklas Nielsen umocnił się na czwartym miejscu, zaś Sheldon van der Linde odrabia straty z poprzedniego weekendu wyścigowego Audi TT Cup - podczas którego nie ukończył drugi wyścig, i teraz traci zaledwie 7 punktów do prowadzącego Dennisa Marshalla. Kolejny weekend wyścigowy, który będzie miał miejsce od 9 do 11 września, będzie oznaczał powrót do Niemiec oraz na już jeżdżoną trasę w tym sezonie, na Nurburgring. Polska reprezentantka w Audi TT Cup Małgorzata Rdest zdołała wspiąć się o jedno miejsce, i w klasyfikacji generalnej i zajmuj teraz 8 pozycję.