Kia Platinium Cup po pierwszej rundzie

Rozmiar tesktu A A A
-
Rozpoczął się nowy sezon Kia Platinium Cup. Pierwsza seria dwóch wyścigów rozpoczęła się na popularnym torze F1 na Węgrzech Hungaroring. Zwycięzcą obu wyścigów został Konrad Wróbel. Kierowca uzyskał w klasyfikacji generalnej po 70 punktów za każdy z wyścigów oraz 2 punkty dodatkowe. Drugie miejsce zajął Kamil Serafin, który dwa razy został drugi i zdobył 65 punktów z każdego z wyścigów oraz dodatkowe 12 punktów. Dzięki temu na Kamil Serafin ma tyle samo punktów jak Konrad Wróbel. Trzecie miejsce zajmuje Lukas Keil, który w pierwszym wyścigu był 6, a w drugim 3. Na jego koncie znalazły się w sumie 114 punktów. Podczas pierwszego niedzielnego wyścig na podium znalazła się Adreinn Vogel. Niestety w drugim wyścigu została zdyskwalifikowana i obu wyścigów zebrała tylko 63 punktów. Ta liczba zebranych punktów daje jej w klasyfikacji generalnej dopiero dalekie 12 miejsce na czternastu kierowców.