Śmigiel liderem po pierwszej rundzie Kia Lotos Race

Rozmiar tesktu A A A
-
Drugi wyścig pierwszej rundy Kia Lotos Race odbył się w niedziele 3 maja. Standardowo odwrócona została kolejność pierwszy 10 najlepszych kierowców. Dzięki temu na pole position stanął kierowca Marcin Jaros. Jego szczęście trwała jednak nie długo, bo zaledwie po 4 okrążeniach musiał oddać pierwsze miejsce na rzecz Filip Tokar. Zawodnik jechał bardzo pewnie i dzięki temu z czwartego miejsca szybko przebił się na pierwszą lokatę.

Dobrze podczas pierwszy trzech okrążeń drugiego wyścigu Kia Lotos Race spisał się także młody debiutujący kierowca Piotr Humański, który startował na 21 lokacie. Tak aby krótko potem znaleźć się na 14 miejscu. Jednak nie dane mu było utrzymać, a nawet ukończyć wyścigu. Bo błędzie wyleciał z toru uszkadzając swoją Kia Picanto. Kolejny wyścig odbędzie się już za trzy tygodnie na torze ulokowanym niedaleko od Amsterdamu Zandvoort.

Liderem po pierwszej serii z wynikiem 139 punktów został zwycięzca pierwszego wyścigu Michał Śmigiel. Tuż za nim ze 135 punktami, goni go Filip Tokar. Na ostatnim miejscu podium po pierwszej serii stoi Karol Urbaniak z 121 punktami.