Verstappen wygrywa podczas GP Austrii

Rozmiar tesktu A A A
-
Do krótkiej listy zwycięzców wyścigów F1 w tym sezonie dołączył Max Verstappen. Kierowca pochodzący z Holandii swój sukces może w dużej mierze przypisać nieobecności dotychczasowego lidera stawki Lewis Hamilton. Kierowca Mercedesa odpadł pod koniec wyścigu podczas 62 okrążenia. Dzięki temu zdarzeniu, żaden z Mercedesów nie ukończył wyścigu. Wcześniej, już podczas 13 okrążenia z rywalizacji pożegnał się drugi kierowca Mercedesa Valtteri Bottas. Drugie miejsce na podium zajął Kimi Raikkonen, a na ostatnim miejscu podium znalazł się Sebastian Vettel. Niemiecki kierowca przy nieobecności punktowej Hamiltona odzyskał prowadzenie w klasyfikacji z przewagą jednego punktu. Oprócz kierowców Mercedesa, wyścigu nie ukończyli jeszcze Stoffel Vandoorne ( Mclaren ), Brendon Hartley ( Torro Rosso ), Daniel Ricciardo ( Red Bull ) oraz Nico Hulkenberg ( Renault ). Bez zmian pozostała pozycja zespołu Roberta Kubicy, zarówno Sergey Sirotkin oraz Lance Stroll nie byli w stanie zdobyć żadnych punktów.