CX-5 - nowa era Mazdy

Rozmiar tesktu A A A
-
CX-5 - nowa era Mazdy
Podczas Targów IAA 2011 we Frankfurcie, Mazda zaprezentowała szerokiej publiczności swój pierwszy model z nowej linii "KODO - Soul of Emotion". Nowa CX-5 jest równocześnie dopracowaną wersją zaprezentowanego konceptu Minagi na innych tegorocznych targach - w Genewie i jako pierwsza korzysta z nowej technologii rozwoju, o nazwie SKYACTIV.


KODO - inspiracja ruchem zwierząt

Przy tworzeniu CX-5 designerzy inspirację czerpali z przyrody, a dokładniej z ruchu zwierząt oraz ludzi. Wprowadzono pewne efekty tej obserwacji do nowego modelu. I tak, mamy tu na przykład masywne i mocne nadkola, symbolizujące łapy u drapieżnych kotów, które podkreślają sportową naturę tego miejskiego Crossovera.

Charakterystyczne detale nowej Mazdy CX-5 to:
- nowy grill w formie rozłożonych skrzydeł, który nadaje wyglądowi siły i zmysłowości,
- tył, poprzez swój kontrast dużych nadkoli i spokojnych linii, ukazujący "atletyczne" cechy pojazdu,
- same nadkola i mocne linie boczne, tworzące wrażenie muskularnej i silnej sylwetki tego samochodu.

Przemyślane wnętrze

Nowa Mazda CX-5 zachwyca nie tylko swoim designem z zewnątrz, lecz projektanci wyraźnie postarali się także wewnątrz. Przejrzysty cockpit to tylko jedna z zalet tego modelu. Dodatkowo elementy, które podczas użytkowania pojazdu są najczęściej dotykane, zostały wykończone nowym, bardziej miękkim i milszym w dotyku materiałem. Obszerna przestrzeń wewnątrz samochodu powinna zapewnić komfortową podróż nawet najwyższym pasażerom.

Serce nowej Mazdy CX-5

Jak przystało na nowy model, także silniki które znajdziemy w ofercie, są od nowa zaprojektowane. Do dyspozycji będą 3 jednostki. Jeden z benzynowych o mocy 165 KM i dwa wysokoprężne, o mocy 150 i 175 KM. Wszystkie trzy spełniają normę Euro 5, przy czym najmocniejszy, 175-konny, nawet Euro 6. Każdy z nich został również oparty na technologii SKYACTIVE.

Co to jest SKYACTIVE?

SKYACTIVE to technologia, według której budowane są najnowsze modele Mazdy. Dotyczy ona nie tylko silników, ale także karoserii, układu jezdnego i zawieszenia. Ma ona na celu tworzyć bardziej ekologiczne i bezpieczne samochody, poprzez ulepszanie aktualnych silników i innych elementów pojazdu.

Bezpieczeństwo w nowej Mazdzie

Bezpieczeństwo podczas zakupu nowego samochodu gra w dzisiejszych czasach coraz większą role. Producenci starają się pod tym kątem dorównać, a potem prześcignąć konkurencję. W nowym modelu znajdziemy system, który automatycznie hamuje samochód, gdy przed nami jest przeszkoda, działający do prędkości 30 km/h. Dodatkowo drugi system ostrzega nas o innym, szybko zbliżającym się pojeździe, lub obiekcie znajdującym się w martwym punkcie.

Nowa Mazda CX-5 trafić ma do salonów na początku 2012 roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


KingJap - 2011-10-28 09:28:37
Nowa Mazda zajebista będę musiał się przejść do salonu jak wejdzie do sprzedaży. Hondy jakoś ostatnio dziwne te samochody robią jak by nie dla ludzi. Mało miejsca dla kierowcy, dosyć nie wygodne na dodatek.

Kacprowicz - 2011-10-26 00:51:29
Powiedziałbym, że Honda stylistycznie jest dla niej dobrą konkurencją

Andrzej - 2011-10-23 11:57:46
Mazda robi zdecydowanie najładniejsze samochody z wszystkich japońców.

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt