Cadillac SRX - luksusowa alternatywa

Rozmiar tesktu A A A
-
Cadillac SRX - luksusowa alternatywa
Firma Cadillac nie znalazła na naszym rodzimym rynku wielu zwolenników, mimo że cenowo, jak i jakościowo, jej modele nie odbiegają od swoich europejskich konkurentów. Sytuację ma jednak zmienić nowy Crossover o nazwie SRX, który jest SUV'em średniej klasy, a na jego podstawie będzie budowany między innymi Saab 9-4x.


Design

SRX bazuje na designie, którego nie da się pomylić i jest od razu identyfikowany ze swoją marką. Struktura grilla i światła przednie tworzą płynne przejście do dalszej części nadwozia samochodu, aż po nisko opadający Dach. Reflektory przednie mogą zostać dodatkowo wyposażone w technologię Light Pipe. Kolejną cechą SRX są nadkola, które zostały wysunięte aż na granice bryły samochodu, Model dostępny jest z 18 lub 20-calowymi Felgami. Zamocowany Spoiler optycznie wydłuża linię samochodu, dzięki czemu SRX prezentuje się bardziej okazale.

Wnętrze

Wnętrze nowego SRX, jak przystało na samochód tej klasy, jest zarówno luksusowe i elegancko ułożone. Charakterystyczna dla samochodu jest bardzo prosta budowa cockpitu, ograniczona do najważniejszych przycisków i podobnych, niezbędnych elementów. Nawigacja została elegancko schowana w przedniej konsoli tak, że nie zajmuje niepotrzebnie miejsca, a w razie potrzeby możemy bez łatwo ją wysunąć i swobodnie z niej skorzystać. Ładnie przedstawia się ponadto napis na progach drzwi - gdy mamy je otwarte, zostaje on podświetlony.

Silniki

W Cadillacu SRX znajdziemy tylko jeden silnik, - dopracowaną jednostkę 3.6 V6, która ma teraz moc 268 KM, wydobywaną z pojemności 3.0l z i dysponującą momentem obrotowym 302 Nm.

SRX dostępny jest z 6 biegową przekładnią automatyczną, która w zależności od naszego stylu jazdy, nieustannie dopasowuje obroty silnika tak, spalał jak najmniej paliwa.

Podsumowanie

Cadillac SRX jest bardzo dobrą i miłą dla oka alternatywą dla typowych europejskich SUVów. Jedynym mankamentem, do którego można się przyczepić, jest ograniczenie wersji silnikowych do jednego.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-10-31 10:47:23
To się nazywa ładny mocny i reprezentacyjny SUV, a nie jakieś BMW X3 które nic sobą nie prezentuje.

Paweł Robert Kostecki - 2010-10-27 21:31:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Cadillac_SRX___luksusowa_alternatywa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt