Fiat Uno - Czy trafi do Europy?

Rozmiar tesktu A A A
-
Fiat Uno - Czy trafi do Europy?
Koncern z Turynu przygotował prototyp modelu Uno w wersji kabrio. Jest to samochód zaprojektowany na bazie brazylijskiej odsłony tego modelu. Powstał on aby uczcić 35 lecie obecności Fiata na południowoamerykańskim rynku w Brazylii. Pierwotna wersja Fiata Uno weszła na rynek w 1983 roku i była następcą Fiata 127. Samochód został ciepło przyjęty przez rynek w Europie i w 1984 roku został zwycięzcą plebiscytu Car Of The Year. W 2002 roku zaprzestano produkcji Uno reprezentującego segment B na europejskim rynku.


Design

Samochód wygląda dość ociężale, prezentuje zdecydowanie styl samochodów oferowanych w Ameryce Południowej. Czym tak naprawdę różni się wersja bez dachu od produkowanego aktualnie pojazdu w wersji hatchback? Prototyp posiada przestylizowane zderzaki z diodowymi światłami LED do jazdy dziennej, obniżone zawieszenie, dedykowane alufelgi oraz centralną-podwójną końcówkę wydechu. Ciekawym elementem stylistycznym jest mini atrapa chłodnicy, nawiązująco pośrednio do poprzedniego znaku firmowego Fiata.

Wnętrze

Wnętrze prezentuje dość „zabawkowy” styl, w stosunku do produkowanego modelu zmieniono tutaj kolorystykę na zdecydowanie „żywszą” W takim samochodzie jest to według mnie plus, aczkolwiek obawiam się, że cały efekt może zostać zepsuty materiałami użytymi do wykończenia.

Podsumowanie

Nie wróżę sukcesu najnowszemu prototypowi Uno. Na początku produkcji był to z założenia mały samochód miejski, skierowany do niezamożnej grupy społecznej. Nie sądzę, aby Fiat oferował ten model za mniej niż 30 000 – 35 000zł jeśli cena będzie wyższa to osobiście nie rozważałbym jego zakupu. Oczywiście na chwilę obecną to tylko spekulacje ponieważ Fiat nie podjął decyzji o wprowadzeniu na rynek Uno Kabrio. Dla Polskich może to być szansa na otwarcie linii produkcyjnej w Tychach. Zachęcam do dyskusji, czy chcielibyście, aby nowe Uno Kabrio było oferowane na naszym rynku?
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-10-31 18:50:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Fiat_Uno___Czy_trafi_do_Europy_

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt