Hyundai ix35 - elektryki jeszcze nie wygrały

Rozmiar tesktu A A A
-
Hyundai ix35 - elektryki jeszcze nie wygrały
Przyszłość napędów samochodowych jeszcze nie została do końca rozstrzygnięta. Pomimo, że samochody z napędem elektrycznym zdobywają rynek za rynkiem, ich wielkim ograniczeniem nadal pozostaje zasięg. Hyundai, jak zresztą spora rzesza inny producentów, widzi alternatywę.


Na targach w Paryżu zaprezentowana została wersja ix35, napędzana wodorem. Samochód w pełni zatankowany tym wybuchowym paliwem, pozwala na przejechanie do 588km. Maksymalna prędkość tego modelu, to 160km/h. Aby osiągnąć 100km/h SUV potrzebuje tylko 12,5 sekund.

Wraz z zaostrzeniami regulacji co do emisji CO2, alternatywne napędy będą zyskiwać coraz bardziej na popularności. Kolejnym plusem tego typu paliwa jest prawie nieograniczony dostęp do niego. Cena wodoru oscyluje w okolicach 10 euro za 1kg. Bak samochodu może pomieścić 5,6kg, co przekłada się na całkowicie zatankowany samochód w cenie 56 euro, czyli około 224 zł na 588 km. Wraz z popularyzacją tego typu paliwa, ceny zapewne by spadły i stały się konkurencyjne do fosylnych paliw.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-06 15:17:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hyundai-ix35-elektryki-jeszcze-nie-wygraly

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt