Kia Optima - Segment D na wyciągnięciu ręki

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Optima - Segment D na wyciągnięciu ręki
Kia, jako jedna z nielicznych firm motoryzacyjnych, przez ostatnie lata wprowadziła olbrzymie rewolucje pod kątem jakości i designu swoich modeli. Jest to zapewne wynikiem faktu, że firma po prostu zatrudnia oraz inwestuje w najlepszych ludzi w danych specjalizacjach, jak na przykład w Pana Petera Schreiera - niegdyś projektanta firmy Audi/Vokswagen.


Design

Kia Optima została zaprojektowana i zbudowana zupełnie od nowa, w samochodzie nie pozostała nawet najmniejsza część pochodząca od jej poprzednika - Magentisa. Samochód, jak na limuzynę długości 485 cm, prezentuje się wyjątkowo smukle, pomimo kilku muskularnych elementów. Duży rozstaw osi natomiast gwarantuję wygodną i przyjemną jazdę. Zamontowane reflektory LED, do jazdy dziennej, dodatkowo dodają samochodu dobrego smaku.

Wnętrze

Luksus na wyciągnięcie ręki – tak krótko można opisać wnętrze tego samochodu. Ładny, precyzyjnie zgrany z kokpitem panel środkowy, jest tylko jednym z wielu oznak niemieckiej myśli designerskiej. Samochód zapewnia dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów na tylnich siedzeniach. Ponadto do dyspozycji mam duży bagażnik o pojemnosci 550l, w którym bez problemu zieścimy wiele niezbędnych rzeczy.

Silnik

Do dyspozycji będziemy mieć tylko dwa silniki - 170 konną, 2 litrową benzynę lub 1.7litrową, 136 konną jednostkę diesla.

Benzyna
2.0l 170 KM 196Nm

Diesel
1.7l 136 KM 330 Nm

Podsumowanie

Kia Optima stanowi limuzynę, która zarówno pod względem designu, wielkości, jak i ceny, jest samochodem wygodnym, pojemnym i dostępnym. Jedyny minus samochodu to małe jednostki napędowe. Według nas mogli by zapożyczyć jednostkę V6 z modelu Hyundai Equus. Oczywiście tradycyjnie od Kii dostajemy, standardową już, 7 - letnią gwarancję z ograniczeniem do 150 tys km. Samochód ma trafić na nasz rynek w połowie 2011 roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-10-31 10:49:34
Nieźle Koreańczycy coraz lepsze te samochody robią pod względem designu. Ale mogli by sobie silniki od Niemców lub Japońców wziąć.

Paweł Robert Kostecki - 2010-10-21 04:23:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Kia_Optima___Segment_D_na_wyciagnieciu_reki

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt