Kia Sportage - jak Feniks z popiołu

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Sportage - jak Feniks z popiołu
Gdyby ktoś powiedział kilka lat temu, że zatrudnienie jednej osoby mogłoby zmienić oblicze całej marki – pokręcilibyśmy głową i powiedzieli, że nie da się. Jednak Kia jest najlepszym przykładem, że jest to jak najbardziej możliwe. Zatrudnienie Petera Schreiera odmieniało los marki. Z wizerunku nudnych, nic nie przedstawiających sobą pojazdów, modele tej marki nagle przeobraziły się ładne, przemyślane i dopracowane samochody. Najlepszym przykładem jest tu Kia Sportage, która z przeciętnego samochodu stała się ciekawym, kompaktowym, wyróżniającym się wyglądem SUVem, ze sportowym duchem.


Design

Pod względem designu, jak już wcześniej wspomniałem, nowy Sportage całkowicie odbiega od swojego nudnego poprzednika. Ładna, sportowa linia, podkreślona jest przez dobrze spasowane reflektory, idealnie wkomponowujące się w całą bryłę pojazdu. Ponadto przedni, chromowany grill, nadaje samochodowi stylowego charakteru a duże, przeciwmgielne reflektory podkreślają muskularną linię samochodu. Małe boczne okna dodatkowo wpasowują się w sportową, muskularną linie Kii.

Wnętrze

Nie tylko zewnątrz Kia Sportage się wyróżnia, ale także wewnątrz. Znajdziemy tu jak na ten segment i cenę bardzo bogate wyposażenie i miły dla oka design. Duży, dotykowy ekran, pozwala na szybką i precyzyjną obsługę zarówno nawigacji, radia, jak też innych funkcji. Wygodne siedzenia, dobrze wyprofilowane, zarówno mniejszym, jak i większym kierowcom zapewnią wygodę, nawet podczas długich jazd. Łatwo składne tylne siedzenia umożliwiają szybką zamianę małego, standardowego bagażnika, w naprawdę pojemny.

Silnik

Standardowo w nowej Kii znajdowały się 2 silniki, jednak na ostatnich targach w Paryżu zaprezentowano dodatkowo 2 dodatkowe, ekologiczne jednostki.

Benzyna
1.6l 136KM 165Nm
2.0l 163KM 194Nm

Diesel
1.7l 115KM 255Nm
2.0l 136KM 319Nm

Podsumowanie

Kia, jako jedna z niewielu firm na rynku motoryzacyjnym, rozwija się rewelacyjnie szybko. W przeciągu 3 ostatnich lat udało się diametralnie i spektakularnie odmienić tę markę. Sam samochód, opisywany w tym artykule, prezentuje się zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz bardzo dobrze. Niska cena na pewno zapewni samochodowi silną pozycje na rynku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-11-13 20:46:47
Kia poszła chyba w ślady Hondy, która to kiedyś słynęła z produkcji nudnych, niezawodnych aut dla emerytów, a dzisiaj nawet mi się podoba. Rewolucja. I dobrze.

Paweł Robert Kostecki - 2010-11-10 13:29:45
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Kia_Sportage___jak_Feniks_z_popiolu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt