Mazda 2 - po nowemu

Rozmiar tesktu A A A
-
Mazda 2 - po nowemu
Poprzednia wersja Mazdy 2 pojawiła się w 2007 roku. Rewelacyjne osiągi, prowadzenie i bezpieczeństwo były jej dużym atutem. 5 gwiazdek w Euro NCAP. Cały nowy model został stworzony zupełnie od nowa i ma potwierdzić mocną jak dotąd pozycję Mazdy w segmencie małych, miejskich samochodów.


Design

Samochód otrzymał typowy, dynamiczny przód, który jest aktualnie stosowany w innych modelach producenta. Modyfikacji uległy także koła. Zarówno stalowe, jak też aluminiowe felgi, mają bardziej usportowiony wygląd. Mazda 2 dostępna będzie w klasycznej, 5-drzwiowej, jak i usportowionej, 3-drzwiowej wersji. Model otrzymał dodatkowo 2 nowe kolory - Aquatic Blue Mica i Burgundy Red Mica. Dodatkowo będzie można doposażyć samochód w specjalny, sportowy pakiet, w którym zawiera się miedzy innymi spoiler.

Wnętrze

Pierwsza różnica wobec poprzedniej wersji, to nowe wskaźniki na desce rozdzielczej, które zostały teraz umieszczone na czarnym tle, pokrytym białymi liczbami i ozdobionym srebrnymi tarczami. Elementy pokryte lakierem, przypominające powierzchnię fortepianu, które zostały umieszczone na środkowej konsoli, oraz w desce rozdzielczej, podnoszą optycznie wnętrze samochodu. W nowym modelu zastosowano także nowe materiały, którymi pokryte zostały elementy wewnątrz samochodu.

Silniki

Benzyna

1.3l 75KM 119Nm
1.3l 84KM 121Nm
1.5l 102KM 133Nm

Diesel

1.6l 95KM 205 Nm

Podsumowanie

Nie duży, nowy model Mazdy 2, będzie miał ciężki żywot. Konkurencja w tym segmencie jest bardzo duża, a to, co zaprezentowała Mazda w swoim nowym samochodzie, może być zbyt słabe, aby nadal pozostać liczącą się marką w tym segmencie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-11-14 19:28:35
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Mazda_2___po_nowemu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt