Nowa Toyota Yaris - mniej kosmiczna

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Toyota Yaris - mniej kosmiczna
Yaris przez wiele lat kojarzył się z samochodem typowym dla kobiety, z powodu swoich gabarytów oraz designu. Nowy model zrywa z tym stereotypem. Nie tylko dlatego, że ogólnie poruszanie samochodami mniejszymi dla mężczyzn nie jest już tematem tabu, ale również poprzez swój nowy, bardziej usportowiony wygląd. Zmiany stylistyczne wprowadzono zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz auta, dzięki czemu może pochwalić się bardziej wyrafinowanym układem cockpitu, niż jego poprzednik. Zniknął między innymi cyfrowy panel.


Minimalnie większy i niższy

Oprócz wyglądu zmieniło się jeszcze kilka parametrów. Samochód wydłużył się o 1 cm (całkowita długość obecnie to 3,88m ), zniżył o 2 cm ( wysokość - 1,51 m), natomiast w szerokości nic się nie zmieniło (1,69 m). Po zmianie tych wymiarów Yaris nadal jest jednym z najmniejszych w swojej klasie - segmencie B - gdzie przeciętna długość to 4m.

Bardziej ekonomiczny

Nowy Yaris otrzymał także nowe silniki. Do wyboru mamy teraz 2 benzyny i 1 diesel. Najmniejsza jednostka benzynowa dostępna jest w w wersji z 5-biegową przekładnią i rozwija moc 69KM. Druga benzyna o mocy 99 KM dostępna będzie w 2 wersjach skrzyni biegów - jedna to manualna 6-biegowa, z systemem start-stop, a druga automatyczna, bez tego systemu. Silnik wysokoprężny o mocy 90 KM będzie z kolei współpracował z 6-biegową skrzynią manualną lub automatem.

Mniej widoczna, ale bardziej funkcjonalna elektronika

Poprzedniej wersji Yarisa można było zarzucić nadmiar elektroniki. Wszystkie wskaźniki były cyfrowe i jak wiem z autopsji, dane nie zawsze były zgodne ze stanem rzeczywistym. Na szczęście to zmienia się w nowym Yarisie - powracają analogowe wskaźniki - zwykła tarcza ze strzałeczką. W zamian za to otrzymujemy bardzo przydatny dotykowy Panel, o nazwie Touch&Go, który pozwala na sterowanie całą elektroniką w samochodzie, umożliwiając między innymi sprawną nawigację w mieście.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-08-22 23:59:41
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowa_Toyota_Yaris___mniej_kosmiczna

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt