Nowe Volvo XC90 w trzech aktach; pierwszy: Concept Coupe

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe Volvo XC90 w trzech aktach; pierwszy: Concept Coupe
Jak dotychczas niewiele było wiadomo o wyglądzie nowego XC90, lecz po 65 targach IAA we Frankfurcie już otrzymaliśmy mały wgląd, dokąd on zmierza. Szwedzki producent, prócz kilku nowych systemów, które pojawią się w samochodzie i zrewolucjonizują motoryzacje jaka znamy dotychczas, trzyma pod kluczem wiele koronnych aspektów swojego nowego flagowego modelu.
Concept Coupe, to pierwszy krok w kierunku urzeczywistnienia drugiej generacji XC90, który mocno odbił piętno na motoryzacji, przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa, ale też komfortu. Nowy koncepcyjny model został oparty o nową platformę SPA, która także zostanie wykorzystana w procesie tworzenia nowego szwedzkiego SUV'a.Mocny nacisk podczas tworzenia modelu Concept Coupe przez Volvo, był położony na stworzenie konstrukcji, która chroni kierowcę nawet w najmniej możliwych do przewidzenia zdarzeniach drogowych. Kolejnym mocnym punktem stała się troska o ochronę środowiska i jak najbardziej ekonomiczne wartości w eksploatacji pojazdu. Oraz na sam koniec, funkcjonalność przekraczająca granicę praktyczności, koncentrując wszystko ku kierowcy, z wyłączeniem trywialnych lub mało ważnych informacji.Mimo, że Concept Coupe stracił wszelkie kwadratowe elementy designu, trudno nie zauważyć w nim jednak prawdziwego szweda. Prosta, a zarazem wyrafinowana konstrukcja modelu koncepcyjnego, zwraca na siebie mocno uwagę. Zapewne wielu fanów, zarówno Volvo, jak też całej motoryzacji, ucieszyłoby to, że samochód jeździłby po drogach, wprowadzając powiew świeżości na ulicę. Jednak nie wejdzie on do produkcji.Kolejnym krokiem ku nowej, drugiej generacji Volvo XC90, będzie koncepcyjny model SUV'a, który ma zawierać wszystkie cechy zaprezentowane w Concept Coupe oraz wiele nowych, jeszcze bardziej praktycznych, ułatwiających działania kierowcy i chroniących jego oraz pasażerów rozwiązań. To wszystko z myślą o odskoczeniu konkurencji po raz kolejny na kilka lat wprzód.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-09-29 14:17:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowe-Volvo-XC90-w-trzech-aktach;-pierwszy--Concept-Coupe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt