Skoda Citygo atak na segment małych aut

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda Citygo atak na segment małych aut
Firma z Mlada Boleslav, uważając rynek małych samochodów za bardzo obiecujący, zapowiada, że najnowsze i najmniejsze zarazem auto, jest obecnie filarem jej strategii rozwoju. Citigo ma być także częścią wprowadzanej właśnie, siódmej linii modelowej marki.


Mały...

Citigo z długością 3,56m, szerokością 1,65m i wysokością 1,48m, jest jednym z najmniejszych samochodów w swoim segmencie, jednak rozsądne zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz auta powinno dać pewien komfort podróży nawet 4 osobom. Bagażnik ma pojemność 251 l, ale ta przestrzeń może być powiększona do 951 l po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

...bezpieczny...

Citigo jest dedykowany osobom szukającym samochodu taniego w utrzymaniu, ale też bezpiecznego i dobrze wykonanego. Zaliczają się do nich 3 grupy: młodzi kierowcy, rodziny myślące o kupnie drugiego lub trzeciego auta, oraz tzw. "best agersi" - osoby po 55 roku życia. Cechą wspólną ich wszystkich jest właśnie racjonalne podejście do motoryzacji. Skoda stara się tym modelem precyzyjnie trafić w ich potrzeby.

Duży nacisk położono na bezpieczeństwo. Mamy tu zintegrowane boczne poduszki powietrzne z funkcją ochrony głowy - po raz pierwszy Skoda stosuje je właśnie w tym modelu. Do tego dochodzi asystent hamowania "City Safe Drive", który automatycznie uruchamia laserowe czujniki rozpoznające niebezpieczeństwo zderzenia. Ten system w całym segmencie ma tylko Citigo oraz Volkswagen UP!

Dość dynamiczny i atrakcyjny wygląd, solidne wykończenie, żebrowany grill w chromowej ramie, oraz starannie uformowane reflektory przednie, mają zapewnić skojarzenia z nową linią marki.

...ekonomiczny

Skoda zastosuje w tym modelu 2 nowe, trzycylindrowe silniki benzynowe. Obydwa o pojemności równo 1 litra, oraz mocy 60KM i 75KM. Średnie spalanie jednostki 60-konnej ma wynosić to 4,3l a 75 - konnej 4,7l/100km

Citigo zadebiutuje w Czechach jeszcze w tym roku, a w pozostałych krajach Europy pojawi się na początku 2011, najpierw w wersji 3 a potem 5-drzwiowej. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny w dotychczasowych modelach, ten najmniejszy może stać się silnym graczem w segmencie A00.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-10-04 09:40:42
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Skoda_Citygo_atak_na_segment_malych_aut

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt