Skoda Citigo iV, elektryczna nowość rynkowa

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda Citigo iV, elektryczna nowość rynkowa
Skoda Citigo to najmniejszy dostępny model czeskiego producenta. Auto, które idealnie spisuje się w mieście otrzyma nową ekologiczną odsłonę. Skoda Citigo iV to pierwszy w 100% elektryczny model w 124 letniej historii tego producenta. Kierowca do dyspozycji będzie miał w tym aucie silnik elektryczny o pokaźnej mocy 83 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym o stałej wartości 210 Nm. Dzięki wyższej sprawności jednostki oraz tylko jednego biegu sprint samochodu do 100 km/h zajmuje tylko 12.5 sekundy. Maksymalna prędkość auta wynosi 130 km/h. W elektrycznej Skoda Citigo wykorzystano baterię o pojemności 36.8 kWh, która pomieści energię na pokonanie dystansu 265 km. Do naładowania 80% baterii - w najszybszej opcji, potrzeba będzie 1 godziny.


Fot. Skoda

Elektryczna wersja modelu Skoda Citigo iV dostępna będzie wyłącznie w nadwoziu 5 drzwiowym, oraz w wersjach wyposażeniowych Ambition oraz Style. Stylistyka modelu wyróżniać będzie się dzięki specjalnemu wlotu powietrze pod maską, który będzie pokolorowany w kolorze nadwozia. Do swojego standardowego wyposażenia auto otrzyma przednie światła przeciwmgielne oraz LEDowe światłą do jazdy dziennej. Wewnątrz samochodu zobaczymy zmodyfikowaną deskę rozdzielczą, która dopasowana została do wyświetlania informacji na temat stanu baterii.

Fot. Skoda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-26 08:20:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-Citigo-iV-elektryczna-nowosc-rynkowa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt