Toyota RAV4 czwartej generacji.

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota RAV4 czwartej generacji.
Najnowsza i zarazem już IV generacja Toyoty RAV4 wchodzi właśnie na rynek. RAV4 po raz pierwszy wyjechała na nasze drogi w 1994 roku. Dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych samochodów tej klasy. Przez wielu jest uważana za pioniera segmentu aut rekreacyjnych. Toyota nie musi rewolucjonizować tego modelu. Japońska mini-terenówka jest samochodem cenionym i bardzo dobrze wykonanym a co za tym idzie wystarczy jej wyrafinowany face lifting.


Design

W IV generacji zmieniono maskę, reflektory i atrapę chłodnicy a także tylne światła i klapę bagażnika.
Toyota RAV4 IV generacji wygląda jak prestiżowy SUV. Przednie długie reflektory i ciekawe przetłoczenia dolnej linii nadwozia dają niesamowity efekt. Pojazd ten pozostaje stonowaną a zarazem atrakcyjną terenówką. RAV4 „została wysłana na siłownię”, muskularne przetłoczenia pokrywy silnika oraz nadkoli sprawiają wrażenie masywnych i bezpiecznych.

Wnętrze

Wnętrze to przede wszystkim lepiej spasowane elementy, wykończone lepszymi materiałami. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie skóry i alcantary do tej pory stosowane przede wszystkim w sportowych samochodach, wysokiej klasy. Wnętrze Toyoty jest komfortowe i starannie wykończone, spłaszczona skórzana kierownica, wykończona gruba nicią jest jednym z wielu elementów nadających prestiżu. W RAV4 zastosowana także kilka ciekawych rozwiązań ułatwiających życie kierowcy takich jak np. przycisk START/STOP.

Silniki

Nie będę rozpisywał się na temat silników nowej Toyoty ponieważ będą to przede wszystkim jednostki występujące w poprzednich generacjach. Najtańszą jednostką będzie silnik o pojemności 2.0l o mocy 158KM z napędem na przednią oś. Cena tego modelu będzie wynosić 92 500zł.

Podsumowanie

Podsumowując, najnowsza generacja Toyoty RAV4 jest udaną konstrukcją. Samochód zachował wszystkie najlepsze cechy swoich poprzedników a wady zostały poprawione. RAV4 na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie samochodu droższego niż jest w rzeczywistości. Cena jest zaletą tej małej terenówki, 92 500zł za solidny, komfortowy i bardzo dobrze wykonany samochód to naprawdę nie wiele. Nowy model Toyoty zapewne będzie kontynuował sukcesy swoich poprzedników.

Artykuł: Łukasz Kilar
Żródło i zdjęcia: toyota.pl
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-04-26 10:05:45
Zapraszam także do galerii zdjęć nowej Toyoty Rav4 z targów AMI 2010 w Lipsku https://www.moj-samochod.pl/Multimedia/Zdjecia/Toyota_Rav4_AMI_2010_Lipsk

Paweł Robert Kostecki - 2010-04-19 13:47:47
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Toyota_RAV4_czwartej_generacji.

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt