Volkwagen wchodzi do segmentu małych SUV'ów

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkwagen wchodzi do segmentu małych SUV'ów
Na targach w Brazylii, które odbywają się w São Paulo, niemiecki producent samochodów zaprezentował koncept małego miejskiego SUV'a. Pojazd ten nosi będzie nazwę Taigun i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie tego typu samochodów na rynkach światowych, gdzie kierowcy chcą korzystać z wygody wysokiego poziomu siedzenia, a zarazem wystarczająco zwinnie poruszać się w mieście.


Volkswagen Taigun będzie miał 3.86m długości, 1.73m szerokości i 1.57m wysokości. Rozstaw osi będzie wynosił 2.47m. Pojemność bagaznika liczy sobie 240 litrów, zaś przy złożeniu tylnej kanapy powieksza się ona do 987 litrów. Pod maską znajduje się silnik o pojemności 1 litra i mocy 110KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 175Nm. Samochód z takim silnikiem i masą własną 985kg rozpędza się do 100km/h w 9,2sekundy, zaś prędkość maksymalna, to 186km/h.

Koncept VW Taiguna na zewnątrz jest dosyć kanciasty, ale jak zapowiada producent, przed rynkowym debiutem samochód miałby zostać odpowiednio zaokrąglony. Tymczasem w Sao Paulo pojazd zaprezentowany został w lakierze niebieskim i na 17-calowych felgach aluminiowych. W dolnej części samochodu zastosowano orurowanie boczne i wbudowano osłony pod zderzakami. Cały ten zabieg nadaje małemu SUV'owi bardziej terenowego charakteru. Kolejną cechą pojazdu jest zastosowanie LEDów w relingach, dzięki czemu nawet w ciemniejszych warunkach rozpoznać można kształt sylwetki pojazdu.

Wnętrze samochodu jest nadmiernie nowoczesnie. Cały wewnętrzny design, linie kokpitu; skupiają się się wogół centralnego, dotykowego ekranu. Myślą przewodnią podczas projektowania był styl życia użytkowników smartfonów i tabletów, co za tym idzie wszystko zostało skulmulowane właśnie w centrum, wokół ekranu. Kolejną wizytówką VW Taiguna są ostre i mocne zakończenia poszczególnych elementów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-23 09:08:42
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volkwagen-wchodzi-do-segmentu-malych-SUV-ow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt