Wiosenne porządki

Rozmiar tesktu A A A
-
Wiosenne porządki
W końcu po 3 miesiącach śniegu, mrozów doczekaliśmy się końca zimy. Mamy teraz możliwość poświęcić czas naszemu samochodowi. Warto więc trochę go "ogarnąć" i doprowadzić do porządku. Ponaprawiać co trzeba i przy okazji podziękować "służbom" odpowiedzialnych za śnieg w naszych miastach, że jak zwykle nasypali tony soli, co i tak niewiele pomogło, bo znów zima ich zaskoczyła jak to co roku. Wraz z topiącym się śniegiem niektóre z naszych samochodów przypominają stanem blach i wyglądem polskie drogi po zimie.


Mycie obowiązkowe:

Sól nie jest najlepszym przyjacielem naszych "blaszaków", więc warto pozbyć się zbędnych kg spod samochodu. Inwestycja, w zależności od myjni automatycznych, do 30 zł, ale naprawdę warto, gdyż wymiana blachy może być „ciut” droższa.

Wymiana opon:

Opony zimowe mają gorszą przyczepność w temperaturach na +, więc warto wymienić je jak najszybciej. Ponadto opony te powodują większe opór toczny i zwiększone zużycie paliwa.

Posprawdzaj co jeszcze działa:

Sprawdź swoje wycieraczki - czy mróz nie spowodował że popękały i/lub stały się szorstkie. Szkoda raczej porysowanej szyby. Także wszelkie żarówki w samochodzie. Nie jedna mogła zakończyć swój żywot tej zimy.

Lakier samochodu:

Po umyciu samochodu dokładniej sprawdź lakier w Twoim pojeździe. Gdy zauważysz małe rysy, wgłębienia, możesz je samemu odpowiednim sprzętem uzupełnić. Jest to na pewno tańsze niż potem lakierowanie od nowa danej części.

Niemal każda marka przygotowała dla naszego samochodu atrakcyjny przegląd. Tych, którzy dbają o swój samochód i mają czas, zapraszam do odwiedzania strony producenta swojego samochodu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2012-10-14 18:32:33
Trzeba, trzeba. Napewno coś na ten temat się pojawi już za niedługo, oby przed pierwszym śniegiem i pierwszymi mrozami w dzień.

chochlik - 2012-10-14 17:14:47
Przed zimą też trzeba zrobić porządki:)

- 2010-08-26 20:16:27
Dodać należy, że oprócz karoserii należy umyć też podwozie. Podczas czyszczenia dobrze jest także nasmarować zamki, uszczelki i zawiasy. Należałoby także sprawdzić stan układu hamulcowego, przewodów hamulcowych, zbadać szczelność układu wydechowego. O sprzątaniu wnętrza nie wspominam.

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt