Adam Opel gotowy na rajdy

Rozmiar tesktu A A A
-
Adam Opel gotowy na rajdy
Pod koniec roku 2012 Opel zapowiedział sukcesywny powrót marki do motosportu. Na początku lutego tego roku, zapowiedziany model otrzymał formę. Na zbliżających się targach w Genewie przedstawiony zostanie szerokiej publiczności Opel Adam w standardzie R2 FIA. Po tym fakcie wypuszczenie go na ulicę będzie tylko kwestią uzyskania odpowiedniej homologacji.


Jednym z najważniejszych elementów, który przypieczętowuje oznaczenie "sportowy" jest silnik. W małym Oplu Adamie - pojeździe, który mierzy zaledwie 3.69m długości przy 1.72m szerokości oraz 1.44m wysokości, będzie to jednostka 1.6-litrowa. Dzięki turbodoładowaniu, silnik będzie posiadał maksymalną moc 185 KM, przy 7750 obr/min. Maksymalny moment obrotowy będzie wynosić 190Nm, przy 6200 obr/min. Całość będzie zarządzana przez 5-biegową, sekwencyjną skrzynię biegów z samoblokującym się mechanizmem różnicowym.

Nad bezpieczeństwem kierowcy będzie czuwać kilka elementów znajdujących się w samochodzie. Oprócz standardowej klatki, Opel Adam posiadać będzie fotele SPARCO Competition, które są kompatybilne z systemem bezpieczeństwa HANS.

Pierwsze rajdy z nowym modelem rozpoczną się już w tym roku. Zawody będą się rozgrywać w Niemczech oraz Francji, gdzie do rywalizacji Opel udostępnił 40 sztuk tego modelu. Zwycięzca całego sezonu nie tylko będzie mógł cieszyć się tytułem mistrza, ale w następnym sezonie otrzyma specjalne wsparcie ze strony Opla oraz ADAC, która czuwa nad zawodami.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-02-17 17:29:44
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Adam-Opel-gotowy-na-rajdy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt