F1 Monaco, wyścig jednego kierowcy

Rozmiar tesktu A A A
-
F1 Monaco jak co roku to jeden z najbardziej ekscytujących i najtrudniejszych torów wyścigowych w całym sezonie. Ciasne uliczki, niewybaczające żadnego błędu oraz mocno utrudnione omijanie przeciwników, zazwyczaj kończą się zwycięstwem startującego z pierwszego miejsca. Tak też było tym razem. Kwalifikację wygrał kierowca zespołu Red Bull Daniel Ricciardo i nawet na sekundę nie oddał prowadzenie podczas wyścigu. O tym że da się na tym torze piąć do góry pokazał Max Verstappen. Zdobył on podczas wyścigu aż 11 miejsce. Rozpoczął on rywalizację 20 miejsca, a przebił się finalnie aż do 9 miejsca. Drugie miejsce podczas wyścigu zajął Sebastian Vettel, a trzecie Lewis Hamilton. Kierowcy zespołu z Kubicą na pokładzie ponownie zajął dwa ostatnie miejsca podczas wyścigu. Na prowadzeniu klasyfikacji generalnej bez większych zmian. Prowadzi Lewis Hamilton z 110 punktami. Za nim znajduje się Sebastain Vettel z 96 punktami, goniony przez Daniel Ricciardo z 72 punktami.