Unikatowe zegarki z duszą Forda Mustang

Rozmiar tesktu A A A
-
Unikatowe zegarki z duszą Forda Mustang
Po zakończeniu swojego życia samochód trafia albo do muzeum ( rzadko ), na złomowisko ( prawie zawsze ) lub do kolekcjonerów. W przypadku części samochodów Ford Mustang te kontynuują swój żywot w formie zegarka. Pomysł na stworzenie ekskluzywnej linii zegarków z komponentów, które wcześniej znajdowały się w tych kultowych samochodach wpadli Christian Mygh oraz Jonathan Kamstrup. Cena jednego egzemplarza to 1495 USD. Na użytek zegarków trafiają jednak wyłącznie sprawdzone egzemplarze samochodu. Dzięki temu też powstają przy okazji limitowane serie tak jak to miało miejsce w przypadku zegarka P51-40. Seria limitowanych zegarków do 250 egzemplarzy powstała z rzadkiej serii modelu Ford Mustang Black Raven z 1966 roku.


Fot. REC

„Większość ludzi widzi zapewne tylko stos żelastwa, pozostałości po Mustangu. My widzimy coś zupełnie innego – duszę samochodu i historię, którą trzeba opowiedzieć”, mówi Mygh, współzałożyciel firmy. „Ja nie tnę na kawałki Mustangów. Przywożę te, których nie da się naprawić, aby przywrócić je do życia jako zegarek.”

Fot. REC

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-12-28 17:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Czesci-samochodowe/Unikatowe-zegarki-z-dusza-Forda-Mustang

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt