Audi A7 nowe sportowe oblicze luksusowego coupe

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi A7 nowe sportowe oblicze luksusowego coupe
Audi A7 to najbardziej dynamiczny model w standardowej ofercie niemieckiego producenta. Już niebawem na rynku pojawi się najnowsza odsłona tego auta. Audi A7 zmieni nie tylko swój wygląd, ale także poziom wyposażenia, jednostki i ich oznaczenia. Wymiary nowej odsłony modelu prezentują się następująco: 4.969 m długości, 1.908m szerokości, 1.422m wysokości oraz 2.926m rozstaw osi. Audi A7 to także drugi model zaraz po nowym A8, którego poziom cyfryzacji nabrał całkowicie nowego znaczenia dla wykorzystania w samochodzie. Debiut rynkowy nowego Audia A7 zapowiedziany został na pierwszy kwartał 2018 roku.


Fot. Audi

Audi A7 to po Audi A8 drugi model, który korzystać będzie z nowego języka stylistycznego niemieckiej marki. Nadwozie modelu będzie bardziej wyraziste dzięki zastosowaniu zdecydowanie ostrzejszych krawędzi. Dużo do nowego stylu samochodu wnosi grill z bardziej wyrazistym obramowaniem. Kolejnym znakiem rozpoznawczym modelu to jego diodowe reflektory HD Matrix. Standardowo model osadzony będzie na kołach z 21 calowymi felgami ze stopów lekkich. Za nimi kryją się tarcze hamulcowe o średnicy nawet 400mm. Do tego klient ma wybór pomiędzy 4 typami zawieszenia: standardowe, ze stalowymi sprężynami, sportowe obniżone o 10 mm oraz zawieszenie elektroniczne.

Fot. Audi

Nowe Audi A7 zadebiutuje na rynku z tylko jedną jednostką napędową. Będzie to 3 litrowy turbodoładowany silnik benzynowy TFSI w układzie V6. Jednostka generuje moc 340 KM oraz maksymalny moment obrotowy 500 Nm. Samochód z tym silnikiem zgodnie z nową formą nazewnictwa będzie oznaczony jako Audi A7 55 TFSI. Jednostka oferowana będzie wraz z 7 biegową automatyczną przekładnią. Nowość w ofercie niemieckiego producenta do 100 km/h na liczniku potrzebować będzie zaledwie 5,3 sekundy. Maksymalna prędkość, który ograniczona została elektronicznie wynosi 250 km/h. Oferta jednostek w tym modelu ma wzrosnąć tuż po jego debiucie na rynku.

Fot. Audi

Audi A7 to kolejny modele niemieckiego producenta, który wkroczył na całkowicie nową erę cyfryzacji. Mało jaki inny samochód na rynku może pochwalić się tak dużym poziomem cyfryzacji jak Audi A7. W ten zakres wchodzą zarówno systemy multimedialne, rozwiązania z aktywnego bezpieczeństwa oraz cały system zarządzający samochodem nie tylko podczas jazdy. Na całym procesie cyfryzacji skorzystał nawet taki system jak Start & Stop, który w tym modelu spowoduje ponowne uruchomienie silnika dopiero po tym, jak ruszy przed nami samochód. Oznacza to oszczędność paliwa rzędu 0,7l na 100 km w mieście.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-22 09:10:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-A7-nowe-sportowe-oblicze-luksusowego-coupe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt