Audi SQ8 z najmocniejszym dieslem na rynku

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi SQ8 z najmocniejszym dieslem na rynku
Niemiecki producent Audi wprowadza sportową wersje S do wyżej zawieszonego SUVa coupe Audi Q8. Pod maską SQ8 znajdzie się wysokoprężny silnik V8 biturbo o mocy 435 KM o maksymalnym momencie obrotowym 900 Nm. Jest to najmocniejsza jednostka wysokoprężna w tej klasie na rynku. Silnik wspierany jest dodatkowo przez układ hybrydowy typu mHEV, który wspomaga auto między innymi przy ruszaniu. Przy większych prędkościach pozwala też SUVowi skorzystać z funkcji żeglowania, co także pozytywnie wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na paliwo.


Fot. Audi

Średnia oszczędność dzięki układowi hybrydowemu to nawet 0,5l na 100 km. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła, które w tej wersji wszystkie są skrętne. Ta dodatkowa funkcjonalność pozwala na skręcanie kół w tylnej osi o kąt 5 stopni, co zapewnia 5m kolosie łatwiejsze manewrowanie. Auto otrzymało także pakiet zaawansowanego zawieszenia. Nie tylko pozwala na zmianę wysokości nawet o 90 mm, ale dodatkowo zapewnia najlepsze w klasie właściwości jezdne. Standardowo samochód fabrykę opuszcza na 21 calowych felgach, które za dopłatą można zmienić na 22 calowe.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-07-07 14:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-SQ8-z-najmocniejszym-dieslem-na-rynku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt