Chevrolet Volt - nowa generacja amerykańskiego elektryka

Rozmiar tesktu A A A
-
Chevrolet Volt - nowa generacja amerykańskiego elektryka
Podczas targów w Detroit NAIAS amerykańska marka Chevrolet przedstawiła nową generację swojego modelu Volt. W Europie tego samochodu już nie zobaczymy z końcem roku 2014 producent wycofał się z Europejskiego rynku, jednak może pojawić się pod inna nazwą w innej marce należącej do GM właściciela Chevroleta - Opel Ampera. Czym się samochód wyróżnia spośród wszystkich elektrycznych samochodów. Głównie tym, że mamy do czynienia z dużym 4 drzwiowym samochodem w nadwoziu sedan, przeznaczonym dla 5 dorosłych osób.


Fot. Chevrolet

Nowy i lepszy to obiecuje Chevrolet po drugiej generacji Volta. Samochód przeszedł przy tym całkowitą renowację. Nie tylko nowy bardziej elegancji design, ale także nową lżejszą wydajniejszą jednostkę i co najważniejsze - jak chodzi o elektryczne samochody, większy zasięg.

Fot. Chevrolet

Pod maską zaszło dużo zmian wobec aktualnej generacji Chevroleta Volta, nie tylko zastosowana została technologia z wykorzystaniem dwóch mniejszych silników elektrycznych generujące moc 149KM, co przyczyniło się nie tylko na obniżeniu wagi samochodu o 45kg, ale także na lepsze przyspieszenie w granicy od 0 do 50km/h - 2.6 sekund, 0-100km/h - 8.4 sekund. Chevrolet Volt otrzymał także nowy silnik spalinowy o pojemności 1.5l i mocy 101 KM, który ma wspomóc pojazd w sytuacjach krytycznych, aby móc dojechać do najbliższej stacji do ładowania baterii. Zmienione zostały także baterie, jest ich teraz mniej jednak ich pojemność wzrosła do 18.4 kWh, przy tym obniżając wagę samochód o kolejne 9.8 kg.

Fot. Chevrolet

Nowy design samochodu, otwiera całkowicie nową klientelę dla pojazdu. Dzięki bardziej statecznej linii nadwozia, samochód idealnie wpasowuje się w reprezentacyjny samochód dla firm. Dzięki dodatkowym walorom eksploatacyjnym także tworzy lepszy wizerunek firm, jako dbająca o przyrodę.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-14 23:27:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Chevrolet-Volt-–-nowa-generacja-amerykanskiego-elektryka

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt