Mercedes E-Klasa z nowym i bardziej ekologicznym silnikiem

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes E-Klasa z nowym i bardziej ekologicznym silnikiem
Nowy Mercedes E-Klasa, który miał swoją premierę tego roku podczas targów w Genewie, został wzbogacony o nową jednostkę napędową. Do bardzo szerokiej gamy silników dołączył silnik na gaz. Nowa siła napędowa w E-Klasie zapewnić ma jak najwyższy poziom ekologii oraz oszczędność w eksploatacji samochodu. Silnik, wyposażony w moduł pozwalający napędzać go gazem, spełnia już teraz normę spalinową EU6, która w życie wejdzie dopiero w 2015 roku.
Nowa jednostka napędzana gazem, to przerobiony 2.0-litrowy silnik benzynowy o mocy 156KM. Całkowita moc silnika dostępna jest już od niskich 1250 obr./min. Dzięki temu samochód wyposażony w tę jednostkę jest bardzo dynamiczny. Do pierwszych 100km/h pojazd potrzebuje 10.6 sekund. Maksymalny moment obrotowy wynosi 270 Nm, a maksymalna prędkość - 220km/h.Nowy Mercedes E Klasa wyposażony został aż w trzy butle gazowe. Ich całkowita pojemność wynosi 121,5l gazu co odpowiada 19,5 kg. W pełni zatankowany pojazd może przyjechać do 1300km, zaś dzięki rozszerzeniu o bak na benzynę, ta wartość wzrasta do 1600km. Dla poprawienia spalania i użyteczności tak mocnej jednostki w mieście, silnik wyposażony został w system Start-Stop. Motor ten będzie dostępny pod koniec roku, w grudniu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-08-19 22:28:50
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-E-Klasa-z-nowymi-bardziej-ekologicznym-silnikiem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt