Citroen C1 drugiej generacji wraca do Polski

Rozmiar tesktu A A A
-
Citroen C1 drugiej generacji wraca do Polski
Pierwsza generacja modelu C1 nie mogła pochwalić się wielkim sukcesem na Polskim rynku. Druga odsłona francuskiego przedstawiciela segmentu B, która miała swoją premierę w Genewie w 2014 i pojawił się już w Polsce też na początku nie dała rady przekonać polskich konsumentów do siebie. Teraz ma się to jednak zmienić, a francuski maluch w podstawowej wersji wyposażeniowej LIVE z silnikiem VTi o pojemności 1.0 i mocy 68 KM oferowany będzie w cenie od 36 200 zł. Przy masie zaledwie 860 kg silnik ten w zupełności pozwala na dynamiczną i ekologiczną jazdę w mieście. Samochód sprzedawany będzie jeszcze w dwóch innych wersjach wyposażeniowych FEEL oraz SHINE. Do tego opcjonalnie znajdzie się także jednostka napędowa PureTech o pojemności 1.2l i mocy 82 KM.


Fot. Citroen

Citroen C1 drugiej generację wyróżnia wyrazisty dynamicznym stylem nadwozia. Dzięki swoje niedużej wielkości ( 3.46m długości ), samochód wymaga zaledwie 4.8m na promień skrętu, co bardzo ułatwia manewrowanie w miejskich ciasnych alejkach. Mimo niedużych proporcji klienci samochodu nie mają odczuwać dyskomfort. W zależności od wersji nowy Citroen C1 dysponować będzie 8” calowym dotykowym ekranem z możliwością wyświetlania nawigacji. Do tego dochodzi pełna współpraca z urządzeniami mobilnym wraz z wyświetlaniem ekranu urządzenia zewnętrznego dzięki zastosowaniu rozwiązania MirrorLink. Ponadto Citroen C1 w opcjach będzie posiadał bezkluczykowe uruchamianie samochodu jak też kamerę cofania.

Fot. Citroen

Nowy Citroen to odpowiedź na dobrze rozwijając się Polski rynek niedużych miejskich samochodów. Czy tym razem auto się sprawdzi, czy też podzieli los poprzednika u nas na rynku. Na tą odpowiedź będzie trzeba poczekać kilka miesięcy. Jedno jest pewne, na tle konkurencji samochód źle nie wypada. Samochód można już teraz zamawiać u dealerów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-18 17:59:17
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Citroen-C1-wraca-do-Polski

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt