Dwie premiery Toyoty na targach Tokio 2017

Rozmiar tesktu A A A
-
Dwie premiery Toyoty na targach Tokio 2017
Japońska Toyota zaprezentuje podczas 45 targów samochodowych w Tokio dwa ważne modele koncepcyjne, wyczynowy GR-HV SPORTS oraz kompaktowy Tj CRUISER. Pierwszy z samochodów może pochwalić się prawdziwymi sportowymi osiągami. Koncepcyjny model wzorowany był na modelu Toyota Gazoo Racing TS050. Auto to podziwiać można podczas serii wyścigowej Mistrzostwa Świata Długodystansowe (FIA WEC). Drugi model Tj CRUISER stanowi całkowicie nową pozycję, samochód ten stanowi połączenie SUVa a Vanem. Co daje kierowcy wolność poruszania się po terenie oraz gigantyczną przestrzeń do załadowania, nawet do 3 metrów długości.


Fot. Toyota

Toyota to jedna z najbardziej proekologicznych marek samochodowych na świecie. Już niemal każdy model w portfolio tego producenta dostępny jest oprócz z konwencjonalnymi czysto spalinowymi jednostkami także z hybrydowym napędem. Kolejnym samochodem, który dołączy do tej rodziny może być Toyota GT 86. Jedyny aktualnie sportowy samochód w europejskiej ofercie japońskiego producenta przeszedł co prawda niedawno lifting. Jednak poszerzenie oferty właśnie o nową jednostkę wyczynową z hybrydowym wsparciem na pewno poprawiła by liczby sprzedaży tego właśnie modelu.

Fot. Toyota

Tj CRUISER stanowi połączenie SUVa oraz Vana. Samochód mimo kompaktowych wymiarów - 4.3m długości, 1.775m szerokości, 1.62m wysokości, jest w stanie przewieźć przedmioty o długości nawet 3m. Auto zaprojektowane zostało dla czterech osób. Dzięki temu przewiezienie rowerów czy innych długich przedmiotów nie stanowi najmniejszego problemu. Podłoga po złożeniu siedzeń stanowi idealną płaską płaszczyznę. Do tego na tyłach oraz na bocznych ścianach znajdują się elementy pozwalające zaczepienie linii i przez to umocowanie przewożonego towaru. Jak przystało na przedstawiciela segmentu SUV, moc silnika przekazywana będzie na wszystkie cztery koła lub w wersji podstawowej wyłącznie na przednią oś.

Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-09 13:05:10
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Dwie-premiery-Toyoty-na-targach-Tokio-2017

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt