Ekologiczne elementy samochodów Ford

Rozmiar tesktu A A A
-
Ekologiczne elementy samochodów Ford
W tym roku mija 10 lat od prowadzenia innowacyjnego i proekologicznego myślenia w branży motoryzacyjnej. Ford wprowadził do sprzedaży swój pierwszy samochód, który wykorzystywał biodegradowalne elementy do wypełnienia swoich siedzeń. Pierwszym modelem korzystający z tego rozwiązania był Ford Mustang 2008. Pianka z której korzysta amerykańska firma, wytworzona nie jest tak jak ma to miejsce w przypadku innych producentów z polyolu lecz z soi. Rozwiązanie marki Ford pozwoliło na zaoszczędzenie nawet 104 milionów kilogramów CO², które w innym wypadku dostały by się do atmosfery. Nie jest to jednak aktualnie jedyne rozwiązanie wykorzystujące ekologiczne źródła stosowane w nowych autach tego producenta. Tak też teraz Ford korzysta teraz z takich materiałów jak wspomniana już soja, ale też z pszenicy, ryżu, rycyny, kenafu, celulozy drzewnej, juty oraz orzechów kokosowych. Samochody amerykańskiej marki należą do jednych o najwyższym poziomie elementów nadających się do recyclingu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-12-01 08:05:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ekologiczne-elementy-samochodow-Ford

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt