Elektryczna przyszłość Volvo rozpocznie się w Chinach

Rozmiar tesktu A A A
-
Elektryczna przyszłość Volvo rozpocznie się w Chinach
Volvo zakomunikowało w Szanghaju, że pierwszy w pełni elektryczny samochód, który pojawi się już w 2019 roku. Zostanie produkowany w Chinach. Aktualnie szwedzki producent posiada aż trzy fabryki w państwie środka. Pierwsza odpowiada za produkcję samochodów z rodziny 90, druga zajmuje się wszystkimi modelami 60, a trzecia pojazdami oznaczonymi 40. Pierwsze w pełni elektryczne auto nie będzie jak przypuszczano dużym samochodem z serii 90, a raczej 40. Auto to będzie korzystać z nowej platformy CMA, a więc dla samochodów o wymiarach kompaktowych. Duży w pełni elektryczny samochód oparty na platformie SPA pojawi się dopiero w późniejszym okresie. Do 2025 roku Volvo chce mieć sprzedanych aż milion samochodów elektrycznych oraz opartych na hybrydach typu plug in.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-04-19 12:16:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Elektryczna-przyszlosc-Volvo-rozpocznie-sie-w-Chinach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt