Flagowy model Volvo XC90 jeszcze bardziej hybrydowy

Rozmiar tesktu A A A
-
Flagowy model Volvo XC90 jeszcze bardziej hybrydowy
Volvo Cars odświeża swój flagowy model Volvo XC90 - po czterech latach od wprowadzenia od sprzedaży i po ponad 320 000 dostarczonych egzemplarzy. Auto doczekało się lekkich poprawek wizualnych, jednak co ważniejsze kluczowej zmiany pod maską. Zgodnie z zapowiedzią bardziej proekologicznego podejścia oraz elektryzacji całej floty szwedzkiej marki, Volvo XC90 będzie pierwszym modelem z nową jednostką wysokoprężna typu mild hybrid.


Fot. Volvo

Na zewnątrz zmiany we flagowym modelu szwedzkiej marki ograniczyły się do lekkiej kosmetyki. Głównie wynikające ze dalszego rozwoju technologii i samego języka wzornictwa. Lekkie modyfikacje poczynione zostały ponadto w tylnym zderzaku. Tak też auto może poszczycić się nowymi lampami zwanymi też młotem thora oraz pływającym grillem. Ponadto wersja Kinetic doczeka się trzech nowych wzorów felg. Obramowania okna w sportowej odmianie R-Design będą teraz czarne co jeszcze bardziej podkreśli sportowe walory auta. Odświeżony Volvo XC90 oferowane będzie ponadto w nowych odcieniach koloru lakieru.

Fot. Volvo

Od 2020 roku wnętrze auta oferowane będzie po raz pierwszy w układzie 6 osobowy (2+2+2). Nadal oferowane będą także wersję 4, 5 i 7 osobowe. Wraz z pojawieniem się nowego modelu oprócz skórzanej tapicerki Volvo oferować będzie wełniane obszycie. Obudowa do kluczyka w wersji R-Design oferowana będzie także w wykończeniu włókna węglowego.

Fot. Volvo

Najważniejsza zmiana w ofercie nowej odsłony Volvo XC90 to jego jednostka hybrydowa typu mild-hybrid. Z oferty auta znika dotychczasowy silnik wysokoprężny D5, który zastąpiony zostanie przez lekko droższą odmianę B5. Nowy silnik oparty będzie na sprawdzonej i często przez klientów wybieranej jednostce D5. Układ napędowy otrzyma wsparcie przez 48V akumulator, który ładowany jest wyłącznie podczas hamowania. Uzyskana energia uwalania jest podczas przyspieszania tak aby obniżyć zapotrzebowania jednostki na paliwo.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-02-25 12:20:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Flagowy-model-Volvo-XC90-jeszcze-bardziej-hybrydowy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt