ProPilot 2.0 nowa generacja systemów wspierania kierowcy

Rozmiar tesktu A A A
-
ProPilot 2.0 nowa generacja systemów wspierania kierowcy
Rozwiązanie ProPilot japońskiej marki Nissan wkracza w nową erę. Najnowsza wersja systemu wspomagania kierowcy trafi już jesienią tego roku do pierwszego modelu w ofercie Nissana. Będzie to Nissan Skyline, który oferowany jest wyłącznie na rynku macierzystym, a więc w Japonii. Nowa odsłona wprowadzonego w 2016 roku systemu będzie pozwalać na pokonania całkowicie autonomicznie odcinka autostrady od wjazdu do wyjazdu. Wiąże się to z jazdą bez potrzeby trzymania kierownicy, pod warunkiem że auto poruszać będzie się cały czas na tym samym pasem ruchu. Aby umożliwić systemowi tak zaawansowaną funkcjonalność, rozwiązanie ProPilot wykorzystuje dane z kamer, radarów, sonarów, systemu GPS oraz wysokiej rozdzielczości mapy 3D. Oprócz bardziej zaawansowanej autonomicznej jazdy, system bada także na bieżąco czujność kierowcy który w razie potrzeby musi przejąć ster nad samochodem. Do pierwszych modeli w Europie, system ten trafi prawdopodobnie dopiero w następnym roku, wraz ze świeżymi premierami nowych modeli tego producenta.


Fot. Nissan

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-22 09:15:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/ProPilot-2-0-nowa-generacja-systemow-wspierania-kierowcy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt