Kia Optima, po naszemu Magentis

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Optima, po naszemu Magentis
Kia to najstarsze koreańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne należące do grupy Hyundai Kia Automotive. Firma rozpoczęła swą działalność w grudniu 1944 roku od ręcznej produkcji części do rowerów. Dzisiaj jest pełnoprawnym producentem samochodów osobowych i dostawczych. Jeszcze nie opadły emocje po prezentacji modelu Venga na targach motoryzacyjnych w Genwewie a koreański koncern przygotował kolejny debiut. Tym razem jest to Kia Optima, której wersja europejska nosi nazwę Magentis. Nowa Kia zadebiutuje w Nowym Jorku a w Europie będzie dostępna dopiero na wiosnę 2011 roku.


Design

Poprzednie modele Magentisa kompletnie nie pasowały do europejskiej myśli stylistycznej przez co nie odniosły sukcesu na starym kontynencie. Większość specjalistów z branży przepowiada sukces tego modelu. Nowa Kia jest po prostu ładna, posiada prostą bryłę, która jest zaletą w tym segmencie o czym może świadczyć sukces VW Passata. Dzisiaj ciężko jest już stworzyć niepowtarzalny samochód, modele należące do jednego segmentu posiadają wspólne charakterystyczne cechy i są do siebie podobne. Tak samo jest z Magentisem. Zwłaszcza tylne światła pojazdu są bliźniaczo podobne do tych z Hondy Accord. Samochód jest utrzymany w Azjatyckim stylu ale na szczęście w stylu przyswajalnym dla Europejczyków. Gdy patrzę na ostre, mocno ciosane krawędzie od razu przychodzi mi na myśl Japońska stylistyka. Pod względem designu Kia miło mnie zaskoczyła.

Podsumowanie

Główne hasło reklamowe marki Kia brzmi „Power to surprise” w ostatnich tygodniach jest ono adekwatne do prezentacji Koreańczyków. Kia istnieje już 66 lat ale to właśnie w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy obserwujemy potężny skok jakości oferowanych przez nią pojazdów. Według mnie wszystko zaczęło się od modelu Ceed a postępuje poprzez trzy głośnie prezentacje w Genewie aż do najnowszego debiutu, czyli modelu Magentis opisanego w powyższym artykule. Można zadać sobie pytanie czy po VW Passacie i Oplu Insignia przyszedł czas na powiew świeżości z dalekiego wschodu? Myślę, że nie do końca, nadal wolałbym wydać swoje pieniądze na VW czy też Opla. Wiele naszych wątpliwości może rozwiać informacja producenta na temat jednostek napędowych oraz cen. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowa Kia zachęci potencjalnych klientów swoją konkurencyjną ofertą cenową.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-03-15 20:07:53
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Kia_Optima_po_naszemu_Magentis

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt