Praktyczny miejski Van, nowa Corsa jako dostawczy

Rozmiar tesktu A A A
-
Praktyczny miejski Van, nowa Corsa jako dostawczy
Małe zwinne, a przede wszystkim idealnie dostosowane do miasta, takie są samochody segmentu B. Nie dziwi więc to, że większość producentów wybrało właśnie tego typu pojazd jako swoje najmniejsze w ofercie dostawcze samochody. Jednak większość z dostępnych samochodów dostawczych segmentu B, to pojazdy tylko z dobudowaną kratką. Opel należy do nielicznych producentów, którzy ze swojego przedstawiciela segmentu B zrobił prawdziwy mały transportowy pojazd - a nie tylko przebudowę. Dzięki czemu samochód na stałe ma równą płaszczyznę na towar sięgający nawet do 920 litrów lub 571kg.


Opel Corsa w swojej wersji Van zaprezentowana została podczas targów w Brukseli. Samochód jako jeden z nielicznych w swojej klasie może liczyć na pełen pakiet udogodnień, jakie zazwyczaj dostępne są wyłącznie w wersji osobowej. Tak też nowa Opel Corsa będzie mogła zostać wyposażona system kamer Opel Eye, która nie tylko wspiera kierowce informując go o znakach drogowych itp., ale także wpływa na bezpośrednie bezpieczeństwo kierowcy. Poprzez monitorowanie martwego kąta, trzymania się pasa ruchu i innych.

Za odpowiedni komfort w jeździe po mieście odpowiada w przypadku najmniejszego Vana w ofercie Opla system City, który dodatkowo ułatwia wykonywanie manewrów. Przez co samochód staje się jeszcze bardziej zwinny nawet podczas wykręcania i zakręcania na niedużej dostępnej przestrzeni. Część usług multimedialnych może zostać także obsługiwana poprzez system SIRI EYES FREE, a więc poprzez głos. Dodatkowo samochód będzie posiadał także możliwość instalacji 7” dotykowego ekranu, do łatwiejszej komunikacji i obsługi multimediów.

Przy całej nowoczesnej technologi nie mogło zabraknąć ekologicznych i ekonomicznych silników. Dostępne będą zarówno jednostki benzynowe jak też wysokoprężne. Najbardziej ekologicznym i ekonomicznym będzie silniki 1.3 CTDI ecoFlex o mocy 95KM, którego spalanie w trybie mieszanym ma wynosić zaledwie 3.3l/100km. Pozostałe jednostki mają mieć moc od 70KM do 95KM. Wraz z wykorzystaniem nowych technologi wzrosła liczba kilometrów przed poszczególnymi przeglądami. Tak też podstawowy przegląd wystarczy teraz robić co 60 tyś. km lub raz na dwa lata – w zależności co nadejdzie jako pierwsze. A przegląd okresowy raz na rok lub co 30 tyś. km.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-24 22:33:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Praktyczny-miejski-Van--nowa-Corsa-jako-dostawczy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt