Renault świętuje 40 urodziny sportowego oddziału

Rozmiar tesktu A A A
-
Renault świętuje 40 urodziny sportowego oddziału
Sportowy oddział francuskiego producent samochodów Renault w tym roku obchodzi swoje 40 urodziny. Z tej okazji przygotowana została specjalna koncepcyjna wersja modelu Clio oznaczona jako R.S. 16. Po raz pierwszy samochód na żywo można było zobaczyć dzisiaj na torze wyścigowym F1 w Monako. Samochód kierowany był przez Kevina Magnussena, kierowcy Renault z F1. Miejsce świętowania wybrane zostało celowe. W tym roku Renault powróciło do wyścigów serii F1. Kolejny pokaz samochodu odbędzie się podczas festiwalu prędkości w brytyjskim mieście Goodwill.


Fot. Renault

Kluczowym elementem koncepcyjnego Renault Clio to jego turbodoładowany dwulitrowy silnik o mocy 275KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm. Oznacza to że jednostka ta generuje prawie 25% więcej mocy niż aktualnie najsilniejsza odmiana Turbo R.S. 220. Inżynierowie francuskiego producenta przełożyli do Clio silnik, przekładnię oraz systemy chłodzące z Megane R.S Trophy-R. Nadwozie samochodu zostało poszerzone tak aby zmieścić pod nadkolami nowe szerokie opony osadzone na 19” felgach. Dzięki energicznemu żółtemu nadwoziu z czarnymi elementami samochód idealnie nawiązuje do bolidów F1 tego producenta.

Fot. Renault

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-27 20:14:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Renault-swietuje-40-urodziny-sportowego-oddzialu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt