Lexus zaprezentuje nowego średniej klasy SUV'a w Chinach

Rozmiar tesktu A A A
-
Lexus zaprezentuje nowego średniej klasy SUV'a w Chinach
Tuż przed zbliżającymi się Targami w Chinach, japoński producent przygotował bardzo interesującą nową pozycje w swoim portfolio. Lexus bardziej słynie ze swoich ekstrawaganckich sedanów, aniżeli wyżej podwieszonych pojazdów. Nieobecność producenta zapewne mocno odbiło się na wynikach sprzedażowych i nadszedł czas na poprawę tych liczb.


Fot. Lexus

Prekursor nowego NX stanowi model LF-NX. Na szczęście projektanci usiedli mocno przed swoimi biurkami i zrobili porządek z wyglądem samochodu. Oprócz kontur, kilku zaakcentowanych elementów i nazwy NX nie ma więcej wspólnego z wcześniej prezentowanymi eksperymentami. Całość nadwozia prezentuje się nadzwyczaj spokojnie i elegancko. Za ostatni punkt przemawiają 17” lub 18” felgi aluminiowe oraz stylistyczne światłą LED'owe do jazdy dziennej.

Fot. Lexus

Wnętrze Lexus NX, to sztuka sama w sobie. Mimo bardzo prostej konstrukcji, samochód prezentuje się lekko, a zarazem daje poczucie komfortu. Mimo bardziej statecznego wystroju, Lexus wyposażył swój nowy model w sportową kierownicę. Lexus położył duży nacisk na komfort dla wszystkich podróżujących, dzięki czemu pasażerowie na tylnych siedzeniach mają otrzymać odpowiednio więcej miejsca.

Fot. Lexus

Pod maską nowego Lexusa NX do wyboru będzie pomiędzy trzema jednostkami benzynowymi. Wszystkie dostępne silniki to ta sama konstrukcja 2 litrowa, lecz z różnymi dodatkami technologicznymi. NX200 to tradycyjny silnik, z literką t na końcu jednostka turbodoładowana. Najwyższa wersja z końcowa h na pokładzie posiadać będzie napęd hybrydowy. Każdy z silników dostępny będzie z napędem na przednia oś lub za dopłatą na wszystkie 4 koła.

Fot. Lexus

Najnowszy model Japońskiego Lexusa to także, wysokie i bardzo innowacyjne technologie. Samochód będzie posiadał między innymi system do ostrzeganie że inny pojazd znajduje się w martwym punkcie, czy też system który utrzymuje odpowiedni dystans do poprzedzającego samochodu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-16 22:27:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Lexus-zaprezentuje-nowego-sredniej-klasy-SUV-a-na-targach-w-Chinach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt