Powrót do korzeni w wydaniu VW

Rozmiar tesktu A A A
-
Powrót do korzeni w wydaniu VW
Kilka lat temu na europejskim i światowym rynku zawitała nowa wersja znanego wszystkim modelu - VW Beatle. Teraz nadszedł czas na odświeżenie kolejnego samochodu ze starych dobrych czasów - w Niemczech znanego jako Bulli, w Polsce jako "ogórek". Tak jak w latach 50 samochód ten zapieczętował rewolucję, tak samo teraz zapewne wstrzeli się idealnie w nową rewolucję motoryzacyjną, podczas której samochody spalinowe powoli zostaną zastąpione przez elektryczne.


Volkswagen Bulli będzie w 100% elektrycznym busem, który dzięki najnowszym technologiom bez jednej kropli benzyny będzie w stanie przejechać około 300km. Silnik, który ma się znaleźć w tym pojeździe, będzie miał moc 115 KM i 270Nm momentu obrotowego. Aby rozpędzić ten elektryczny wehikuł do 100 Km/h, będzie potrzebne 11.5s. Maksymalna prędkość, z jaką będzie można podróżować, to 140km/h - wersja dla ekologicznych. Dostępne będą jednak również silniki benzynowe i wysokoprężne, o mocy od 1.0l do 1.4l.

"Nowy stary busik" Volkswagena to nie tylko samochód czysto rekreacyjny, ale także może spokojnie służyć jako mały transporter. Przy złożonych tylnych siedzeniach uzyskujemy ładowność nawet 1600l.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-03-07 19:03:16
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Powrot_do_korzeni_w_wydaniu_VW

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt