Nissan Micra czwartej generacji

Rozmiar tesktu A A A
-
Nissan Micra czwartej generacji
W tym roku w Genewie obserwowaliśmy wiele od dawna oczekiwanych debiutów, jednym z nich był Nissan Micra, to już czwarte pokolenie tego japońskiego malucha. Samochód w żaden sposób nie zaskakuje. Nie wiele odbiega od linii po face liftingu, który miał miejsce w roku 2007, pojazd jest nieco dłuższy oraz niższy od swojego poprzednika. W wyposażeniu możemy znaleźć kilka ciekawych opcji np. system Nissan Connect z dotykowym ekranem, nawigacja satelitarna, przeszklony dach i system wyręczający kierowcę w parkowaniu.


Design

Pod względem designu jak już pisałem wcześniej niewiele się zmieniło, samochód ma jeszcze więcej zaokrąglonych linii i wydaje mi się, że nowa generacja jest mniej wyrazista niż poprzednik. Szczerze mówiąc nigdy nie byłem zwolennikiem małego Nissana, ta wersja nie zmieni mojego podejścia do Micry.

Wnętrze

Wnętrze jest zbyt plastikowe, użyte materiały są średniej jakości, jest to co prawda mały, niedrogi samochód ale producent mógłby bardziej się postarać. Wnętrze zachowuje styl nadwozia, jest w nim bardzo dużo okrągłości, dużym plusem jest stosowana już prawie w każdym modelu wielofunkcyjna kierownica.

Silniki

Nissan przygotował nam do wyboru następujące jednostki napędowe

1.2, 80KM, 108Nm
1.2, 98KM, 142Nm, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem.

Podsumowanie

Nissan podąża po najmniejszej linii oporu, zmienia nie wiele a powinien. Nie wiem czy nowy Nissan Micra będzie w stanie walczyć z Fiatem Grande Punto, Volkswagenem Polo czy też Toyotą Yaris. W przeciwieństwie do Micry każdy z tych trzech pojazdów w ostatnich latach odnotował duży skok jakości. Czwartą generację Nissana na rynku europejskim zobaczymy jesienią tego roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-04-27 11:25:14
Osobiście może będzie jakiś szczyt w oszczędności utrzymania tego autka, ale nie podoba mi się. Strasznie brzydkie przednie lampy i zdecydowanie przereklamowany. Pozdrawiam

Paweł Robert Kostecki - 2010-03-15 20:05:14
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Nissan_Micra_czwartej_generacji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt