Skoda stawia na czwarty poziom autonomii samochodów

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda stawia na czwarty poziom autonomii samochodów
Rozwój motoryzacji autonomicznej podzielony został umownie na pięć poziomów. Aktualnie już większość producentów może pochwalić pojazdami, które osiągnęły drugi poziom w formie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Trzeci poziom, który daje samochodom już możliwość jazdy samodzielnej na jednym pasie ruchu, w ofercie ma tylko nielicznych producentów. Jednak z powodu ograniczeń prawnych ta technologia nie może zostać w pełni stosowana na publicznych ulicach. Ten poziom autonomii na swoim pokładzie posiada także zaprezentowany na targach w Genewie Skoda Vision E. Jednak ta technologia nie zawita na dobre w samochodach czeskiego producenta. Skoda stawia teraz na rozwój czwartego poziomu autonomii swoich samochodów. Dzięki temu samochody będą mogły pokonywać wyznaczoną trasę od miejsca startu do celu jednak wyłącznie na specjalnie dostosowanych odcinkach. Piąty poziom autonomicznych aut przewiduje pełny zakres wykorzystywania samochodów na wszystkich ulicach i podczas wszystkich warunkach drogowych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-16 23:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-stawia-na-czwarty-poziom-autonomii-samochodow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt