F1 Monaco, Rosberg odbija pierwszą pozycję klasyfikacji

Rozmiar tesktu A A A
-
F1 Monaco, Rosberg odbija pierwszą pozycję klasyfikacji
Tor w Monaco jest jednym z najbardziej specyficznych w swoim rodzaju. Na tej trasie zdobywa się wyższe lokaty, tylko poprzez karygodne błędy przeciwników, ewentualnie wypadających przeciwników lub powolne zmiany opon podczas postoju w alejce serwisowej. Tak też Rosberg, który wywalczył pierwszą lokatę podczas kwalifikacji, był prawie że murowanym zwycięzca tego tego wyścigu.


Fot. F1

Po zaświeceniu się zielonego światłą nad torem w Monaco, doszło do bardzo spektakularnych zmian pozycji. Raikkonen wybił się ze swojej lokaty, ominął kierowców z Red Bulla i znalazł się tuż za dwoma bolidami Mercedesa. Oczywiście nie mogło zabraknąć wypadku. Doszło do niego pomiędzy Perezem, a Magnussenem. Oba bolidy nie za bardzo zmieściły się na zakręcie, bolid meksykanina został zarzucony, co zakończyło się wyeliminowaniem jego z dalszego wyścigu i wczesne pojawienie się Safety Car na torze. Nauczeni od wielu wypadków na tym torze, ekipy sprzątające w błyskawicznym tempie oczyścili tor, a wyścig mógł potoczyć się dalej.

Fot. F1

Po wznowieniu dalszej rywalizacji Vettel zaczął tracić coraz więcej lokat. Po wjechaniu do boksu mechanicy starali się naprawić bolid. Niestety po 8 rundzie musiał zjechać do boksu i pożegnać się z dalszej walki o bardzo cenne punkty. Tym czasem pierwszych z trzech kierowców zaczęła oddalać się coraz bardziej od reszty stawki. Jednak taka sytuacja nie miała miejsca na długo. W przypadku trzeciego bolidu Ferrari, którym kierował Raikkonen ta przewaga zaczęła się coraz bardziej kurczyć, wobec czwartego Riccardo. Zaś nożem w plecy Fina okazał się wypadek Sutila. Jego wypadek skutkował w pojawieniu się ponownie Safety Car na drodze.

Fot. F1

Z okazji na zmianę wymiany ogumienia skorzystali między innymi kierowcy z Mercedesa, którzy dzięki temu nie musieli tracić zbędnych sekund na tą czynność w późniejszej fazie wyścigu. Po zjechaniu z toru Safety Car, znów rozpoczęła się ponownie walka pomiędzy dwoma kierowcami Mercedesa, co w jednym momencie mogło skutkować wypadkiem. Momentami wyglądało na to, że Rosbergowi brakowało siły, aby dowieźć pierwsze miejsce przez metę. Jednak spowodowane to było za dużym spalaniem bolidu. Niemcu jednak udało się przetrzymać kryzys i znów mógł dalej zdobywać cenne sekundy przewagi na swoim kolegą ( przeciwnikiem ) z zespołu.

Fot. F1

Do kolejnego zdarzenia doszło w końcówce wyścigu, Gutierez zderzył się z ścianą ochronną, jednak interwencja Safety Car nie była już potrzebna. Przez metę jako pierwszy przejechał Rosberg, za nim jego kolega z zespołu Hamilton ze stratą ponad 9 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się z minimalną stratą wobec drugiego kierowcy, Riccardo.

KierowcaZespółPunktyPole positionPunkty zespół
Nico RosbergMercedes122 pkt.2240 pkt.
Lewis HamiltonMercedes118 pkt.4240 pkt.
Fernando AlonsoFerrari61 pkt.078 pkt.
Daniel RiccardoRed Bull Racing-Renault54 pkt.084 pkt.
Nico HulkenbergForce India-Mercedes47 pkt.067 pkt.
Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault45 pkt.084 pkt.
Valtteri BottasWilliams-Mercedes34 pkt.052 pkt.
Jenson ButtonMcLaren-Mercedes31 pkt.052 pkt.
Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes21 pkt.052 pkt.
Sergio PerezForce India-Mercedes20 pkt.067 pkt.
Filipe MassaWilliams-Mercedes18 pkt.052 pkt.
Kimi RaikkonenFerrari17 pkt.078 pkt.
Romain GrosjeanLotus-Renault8 pkt.08 pkt.
Jean-Eric VergneSTR-Renault4 pkt.08 pkt.
Danii KvyatSTR-Renault4 pkt.08 pkt.
Jules BianchiMarrusia-Ferrari2 pkt.02 pkt.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-05-25 21:32:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/F1-Monaco--Rosberg-odbija-pierwsza-pozycje-klasyfikacji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt