Hamilton wygrywa jubileuszowy 1000 wyścig F1

Rozmiar tesktu A A A
-
Jubileuszowy 1000 wyścig F1 odbył się na torze w Chinach. Zwycięzca został pięciokrotnych mistrz Lewis Hamilton, dla którego była to przy okazji 75 wygrana w tej serii wyścigowej. Drugie miejsce na podium zajął kolega z zespołu Valtteri Bottas, który miał problem podczas startu co głównie przesądziło o stracie pierwszego miejsca. Ostatnie miejsce na podium zajął kierowca Ferrari Sebastian Vettel, który aż do końca czuł oddech Max Verstappen. Wyścig przebiegł bez większych niebezpiecznych wydarzeń. Zespół Roberta Kubicy nadal nie może się odbić od dna. Oba kierowcy zespołu zakończyli wyścig na dwóch ostatnich miejscach, szesnastym i siedemnastym. Trzech kierowców wycofało się z wyścigu – Nico Hulkenberg, Daniil Kvyat oraz Lando Norris. Lepszym kierowcą w Chinach okazał się Georg Russell. Polak stracił dużo czasu podczas swojego postoju w alejce serwisowej – chwilowo Robert Kubica był nawet na 14 miejscu. Kolejna rywalizacja odbędzie się już za dwa tygodnie w Azerbejdżanie w Baku.