Kia Lotos Race w Poznaniu zakończone

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Lotos Race w Poznaniu zakończone
Czwarta runda Kia Lotos Race miała miejsce w stolicy Wielkopolski, Poznaniu. Oba niedzielne wyścigi odbyły się przy gorącej słonecznej pogodzie. Jednak w przeciwieństwie do sobotnich kwalifikacji, temperatura lekko spadła. Zapewniając kierowcą nieco mniej upalną rywalizację. Dobre warunki atmosferyczne oraz rewelacyjne przygotowanie zapewniły, że Karol Urbaniak mógł cieszyć się z dwóch wygranych i 160 punktów w klasyfikacji generalnej.


Fot. Kia Lotos Race

Przewagę w pierwszy wyścigu zapewnił sobie 17 letni Karol już podczas kwalifikacji, zdobywając pole position. Dobra dyspozycja przeniosła się także na niedzielne wyścig. Odjechał konkurencji już na samym starcie zdobywając cenną przewagę. Młody polski kierowca bez większego problemu przejechał wszystkie 12 rund, powiększając za każdym razem różnicę czasową aż do 7.606 sekund. Drugim w pierwszym wyścigu został Filip Tokar, a za nim z dodatkową 3,5 sekundową stratą Michał Śmigiel.

Fot. Kia Lotos Race

Start drugiego wyścigu rozpoczął się dosyć niespodziewanie. Dobra pogoda najwidoczniej rozproszyła kilku kierowców, a dokładniej siedmiu z nich. Z braku regulaminowego przejazdu przed rozpoczęciem wyścigu toru, musieli wystartować z pit lane. Do siódmego okrążenia trwałą regularna walka o pierwsze miejsce, po zdobyciu jego przez Karola Urbaniaka, ta rywalizacja została zakończona, gdyż młody kierowca po raz kolejny odjechał swoim rywalom. Drugim został Śmigiel, któremu rola goniącego lepiej wychodziła niż bycie gonionym. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Malczak.

Fot. Kia Lotos Race

Podczas drugiego wyścigu doszło także do kilku incydentów i posypały się kary. Jednym z poszkodowanych został Rafał Bardysa, którego Kia Picanto wylądował poza torem wyścigowym. Zawinił Alberta Legutko podczas hamowania przed drugim zakrętem w trzecim okrążeniu. Ukarany został między innymi Konrad Wróbel, który mimo zdobytego 5 miejsca musiał zadowolić się 11 pozycją po dodaniu do finalnego czasu 25 sekund.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-09 21:09:59
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Kia-Lotos-Race-w-Poznaniu-zakonczone

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt