Powrót amerykańskiej legendy do Le Mans

Rozmiar tesktu A A A
-
Powrót amerykańskiej legendy do Le Mans
Już 18 czerwca cały świat motoryzacyjny będzie znów spoglądał się na małą francuską miejscowość Le Mans. To właśnie tam odbywają się jedne z najbardziej wymagających od samochodów wyścigi. Producenci co roku prezentują coraz to mocniejsze,bardziej wydajne i mniej zawodne samochody. Ostatni sukces amerykańskiego samochodu w Le Mans miał miejsce 1980 roku, a największy trwał od 1966 do 1969 roku. Wtedy na torze pojawił się Ford GT, legenda amerykańskiej motoryzacji sportowej.


Fot. Ford

Po swoim wielkim sukcesie Ford GT na wiele lat zniknął z hal produkcyjnych Forda, aby pojawiać się w ponownie w limitowanych seriach na krótki czas. Teraz ponownie samochód zawita na rynek i na tory wyścigowe. Samochód premierę miał przeszło rok temu. Wiadomość o ponownym pojawieniu się była wielkim szokiem. Gdyż nawet najmniejsze informację na temat pracy nad tym samochodem nie przeciekły do prasy.

Fot. Ford

Najnowszej generacji Ford GT miał już swoją pierwszą premierową 24 godzinną przeprawę w Daytona. Wtedy niestety sportowy super samochód Forda nie był w stanie wybić się spośród tłumu. Jednak Ford nigdy nie ukrywał że najważniejszym trofeum dla nowego Forda GT będzie wygrana w Le Mans. Ford od zakończenia pierwszego wyścigu miał dużo czasu na przeanalizowanie wszystkich danych oraz wprowadzenie odpowiednich poprawek, tak aby samochód mógł zdetronizować niemiecką konkurencję.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-06-09 18:49:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Powrot-amerykanskiej-legendy-do-Le-Mans

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt